P2P

P2P

7070_762715097091763_268107842_nŚwiatowy Dzień Młodzieży w Krakowie sam się nie przygotuje. Jeżeli chcemy, żeby w 2016 roku wydarzyło się coś wyjątkowego, to musimy zacząć działać już teraz. Czas przejść do konkretów. Adwent jest doskonałą okazją, żeby to zrobić. Jak? Chcemy zaprosić Was wszystkich do udziału w akcji P2P – czyli People to People, Prayer to Prayer (ludzie dla ludzi, modlitwa za modlitwę). Nie ma lepszego pomysłu na rozpoczęcie przygotowań do ŚDM, niż wspólna modlitwa.

A jeśli modlitwa, to koniecznie różaniec. Bo różaniec to ludzie. Żywi ludzie. Nie jest metodą modlitewną, nie jest kościelnym nabożeństwem, nie jest przedmiotem religijnego kultu – choć po części wszystkim tym jest. Różaniec to żywy człowiek, ze wszystkim, co w sobie nosi, ze wszystkim, co jest jego życiem, ze wszystkim tym, co jest jego tajemnicą. W Adwencie chcemy ożywić go w nas i chcemy, żeby on nas ożywiał.

Codziennie we wspólnotach, w których żyjemy, chcemy się wymieniać różańcami. Na przykład po każdych roratach. Kiedy dajesz komuś różaniec, wyjaw swoją intencję i poproś o modlitwę. Jednocześnie przyjmij intencję tego, z kim się wymieniasz. Przez cały dzień chodząc z jego różańcem, będziesz chodził z jego tajemnicą, tą nazwaną i tą niewypowiedzianą. To trochę tak, jakbyś mu cały dzień trzymał rękę na ramieniu. Dawał wsparcie, pocieszał albo dzielił się radością.

W ten sposób przez Twoje palce przejdzie kilkadziesiąt tajemnic. I Twoje tajemnice przejdą przez kilkadziesiąt rąk. A wszystkie razem złączą się z Jego, Bożymi Tajemnicami w jednym żywym różańcu. To jest właśnie Kościół. Żywy Kościół. Nie ma na co czekać. Podziel się.

Dla tych, którzy nie będą w stanie wymieniać się różańcem „fizycznie”, przygotowaliśmy specjalne wydarzenie na Facebooku. Jeśli chcesz wymienić się z kimś swoimi tajemnicami, wejdź na stronę wydarzenia i znajdź kogoś, kto również chce to zrobić.

Wpis za http://www.krakow2016.com/pl/