Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii

Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii

10492074_915053921853427_8224025932789098554_nDnia 20 października 2015 r. (wtorek) będziemy przeżywać w naszej parafii peregrynację symboli Światowych Dni Młodzieży– Krzyża i Ikony Matki Bożej, które posłał w świat św. Jan Paweł II.

PLAN PEREGRYNACJI

14.15- powitanie Krzyża i Ikony Matki Bożej przed kościołem

14.20- adoracja symboli ŚDM w kościele

15.00- Koronka do Miłosierdzia Bożego na zakończenie peregrynacji i pożegnanie symboli

Wiemy, że czas, który przypadł naszej parafii w kolejności do przyjęcia tych świętych znaków jest trudny ze względu na obowiązki zawodowe i szkolne. Jednak bardzo gorąco zachęcamy do przeżycia tego spotkania modlitewnego wszystkich parafian. Niech to wydarzenie pozwoli przygotować się naszej parafii do przeżycia Światowych Dni Młodzieży i przyjęcia w przyszłym roku młodzieży z całego świata do naszych domów.

 

O symbolach ŚDM:

KRZYŻ ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY
Na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Odkupienia w 1984 r. Ojciec Święty Jan Paweł II ofiarował młodzieży Krzyż, który przez cały rok jubileuszowy (1983-1984) był ustawiony w pobliżu konfesji św. Piotra. Wyraził przy tym życzenie, które do dzisiaj widnieje na specjalnej tabliczce przymocowanej do niego: „Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie”. Jeszcze w tym samym roku rozpoczęła się pielgrzymka Krzyża po świecie. Wraz z rozwinięciem idei Światowych Dni Młodzieży stał się on znakiem towarzyszącym spotkaniom młodych świata.

IKONA MATKI BOŻEJ SALUS POPULI ROMANI
Od Niedzieli Palmowej 2003 r. obok Krzyża Światowych Dni Młodzieży pielgrzymuje też ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Obraz ten znajduje się w bazylice Santa Maria Maggiore w Rzymie.
Ofiarując tę Ikonę młodzieży świata, Jan Paweł II powiedział: „Odtąd będzie ona wraz z krzyżem towarzyszyć Światowym Dniom Młodzieży. Oto Matka twoja! Będzie ona znakiem macierzyńskiej obecności Maryi wśród młodych, wezwanych, tak jak apostoł Jan, do przyjęcia Jej w swoim życiu”. Mówił także: „wiedzcie, że w trudnych chwilach, których nie brakuje w życiu każdego człowieka, nie jesteście sami: tak jak Janowi u stóp Krzyża, tak i wam Jezus daje swoją Matkę, aby pocieszała was swoją czułością”.