Różaniec dla dzieci – 18 października

Różaniec dla dzieci – 18 października

 
    Razem z innymi siostrami modliłam się około piątej po południu w kaplicy, gdy nagle usłyszałam szmer podobny do szelestu sukni. Podniosłam wzrok. Po prawej stronie na wysokości obrazu św. Józefa, zobaczyłam Matkę Bożą. Była ubrana w białą suknię. Do Jej stóp, wspartych o kulę ziemską, spływał welon.
    W dłoniach wzniesionych na wysokości piersi Maryja trzymała złotą kulę z małym krzyżem u góry. „Kula, którą widzisz – powiedziała do mnie Maryja – oznacza cały świat, a szczególnie Francję i każdą osobę. A krzyż dołączony do kuli to symbol ogromnej miłości Boga do ludzi.
    Z dłoni Maryi trzymającej kulę, a właściwie z pierścieni, które miała na palcach zauważyłam, że spływają promienie. Po chwili Matka Boża opuściła dłonie, z których wypłynęły jakby snopy promieni. „Co one oznaczają?” – zapytałam się w duszy. Otrzymałam taką odpowiedź: „To symbole łask, jakie otrzymają ludzie, którzy o nie proszą. Po chwili zapytałam Maryje, dlaczego niektóre promienie nie mają blasku, na co Ona odpowiedziała mi, że to są łaski, o które ludzie nie proszą. Potem wokół Matki Bożej pojawił się napis: „O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”.
    „Postaraj się, by wybito medal według tego wzoru- usłyszałam z ust Maryi. Potem obraz się obrócił. Zobaczyłam duża literę M wpisaną w krzyż, pod nią dwa serca. Jedno otoczone koroną cierniową, a drugie przebite mieczem. Wszystko otaczało 12 gwiazd. Zapamiętałam wówczas każdy szczegół i obietnicę Maryi: „Każdy, kto będzie nosił ten medalik, otrzyma wiele łask. Łaski będą tym większe, z im większą wiarą ludzie nosić go będą”.

Fragment Pisma Świętego do przeczytania na jutro: Mk 8, 31 – 33 

Punktacja

Miejsce

Klasa

Punkty

1.

III C

201

2.

II C

160

3.

I B

151

4.

IV A

106

5.

II D

105

6.

II A

89

7.

VI A

64

7.

IV B

64

8.

Juniorzy

57

9.

V C

46

10.

III A

29

11.

I C

24

12.

II B

22

13.

III B

20

14.

V B

13

15.

V A

12

16.

VI B

11

17.

I A

10