ROK MIŁOSIERDZIA

ROK MIŁOSIERDZIA

12346666_10206271646049218_1637268497_n8 grudnia br. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i 134. rocznicę założenia Salwatorianów, odbyła się w naszej parafii uroczysta inauguracja Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez papieża Franciszka.

O godz. 15.00 kaplica Miłosierdzia Bożego zapełniła się parafianami, którzy wspólnie odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie była możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 17.45. Przed Mszą święta pan prof. Bogdan Rymsza odczytał fragmenty bulli papieża Franciszka „Misericordiae Vultus”, które były przeplatane pieśniami.

Szczególnym wydarzeniem tego dnia była wieczorna Msza święta podczas której wierni uczcili relikwie św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Odmówiono także litanię do Miłosierdzia Bożego i akt zawierzenia, który wypowiedział w Krakowie- Łagiewnikach w 2002 roku święty Papież Polak podczas konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Uroczystą oprawę liturgii przygotowali ministranci i lektorzy, a także wolontariusze Światowych Dni Młodzieży z naszej parafii.

O godz. 20.00 wspólnota małżeństw poprowadziła „Lectio Divina”, które stało się zwieńczeniem uroczystości.

Mamy nadzieję, że przeżycia duchowe tego niezwykłego dnia stały się dobrym początkiem czasu Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, w który wkroczyliśmy jako Wspólnota Parafialna.

Wymownym znakiem Roku Miłosierdzia jest możliwość SPOTKANIA MIŁOSIERNEGO w sakramencie pokuty i pojednania w każdy czwartek po Mszy świętej wieczornej do godz. 20.00. Zachęcamy do spokojnego przeżycia tego sakramentu!