Rowerem do Niepokalanej

Rowerem do Niepokalanej

100 kilometrów, jeden dzień i wyjątkowa Patronka.  13 października z Kościoła Salwatorianów NMP Matki Zbawiciela na Mokotowie, wyruszy pielgrzymka rowerowa do sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie. Jeśli jesteś miłośnikiem dwóch kółek i modlitwy, nie może zabraknąć Cię na starcie –  zachęcają organizatorzy.

Jazda na rowerze staje się coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu. Chcąc dobrze wykorzystać ten czas pragniemy rozkręcać naszą wiarę na dwóch kółkach!  Duszpasterstwo Akademickie i Postakademickie STUDENT+ zaprasza wszystkich miłośników wypraw rowerowych na pielgrzymkę do Niepokalanowa. Data 13 października nie jest przypadkowa. W tym dniu wspominamy Madonnę del Gishello – patronkę rowerzystów. Chcemy prosić Maryję o potrzebne łaski i opiekę zwłaszcza dla młodzieży akademickiej i postakademickiej, która zaczyna kolejny rok formacyjny – podkreślają organizatorzy.

Punktem startowym jest Kościół NMP Matki Zbawiciela przy ul. Olimpijskiej 84 w Warszawie. Rozpoczęcie przejazdu o godz. 8:00. Do Niepokalanowa rowerzyści dotrą około 12:00. Tam zaplanowana jest msza święta. Następnie obiad, zwiedzanie muzeum św. Maksymiliana Marii Kolbego i adoracja Najświętszego Sakramentu w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój. Powrót do Warszawy tego samego dnia, o godz. 19:30. Trasa wynosi 100 kilometrów. Choć dystans wydaje się spory, to jest on rozłożony na równomierne etapy, które będą pokonywane spokojnym tempem, tak aby nawet mało wprawni rowerzyści bez problemu pokonali ten dystans.

Niepokalanów jest ,,miastem’’ Niepokalanej. Założonym w XIX w. przez św. Maksymiliana Marie Kolbego. Obecnie na 28 ha znajduje się bazylika Matki Bożej Wszechpośredniczki Łask, klasztor oo. Franciszkanów, Niższe Seminarium Duchowne, zakonne wydawnictwo oraz siedziba Radia Niepokalanów. Rocznie miejsce odwiedza nawet pół miliona pielgrzymów.

Chętni do wzięcia udziału w pielgrzymce rowerowej, proszeni są o wysyłanie zgłoszeń do 9 października na adres da.studentplus@gmail.com.

Koszt 35 zł. ( W skład kwoty wchodzi obiad na miejscu, opłata za zwiedzanie muzeum oraz koszty organizacyjne)

 

Ks. Kamil Leszczyński SDS