„Skąd się biorą księża i bracia zakonni?”

„Skąd się biorą księża i bracia zakonni?”

Prace nad filmem trwały 15 miesięcy, autorami scenariusza i zdjęć są klerycy Rafał Główczyński SDS i Paweł Radziejewski SDS, prowadzącym jest Grzegorz Miśta – krajowy moderator salwatorianów świeckich w Polsce.

Film, nakręcony amatorską kamerą, wiernie oddaje realia życia seminaryjnego ukazując czas nauki, pracy i modlitwy, chwile rekreacji, migawki z życia sportowego i towarzyskiego, przybliża działalność kół zainteresowań, zawiera osobiste świadectwa i dobrze ukazuje szeroką panoramę działalności polskich salwatorianów w świecie. Dzięki dynamicznej akcji przeznaczony jest dla młodego widza, doskonale nadaje się do emisji w warunkach lekcji szkolnej i skłania do szukania osobistej odpowiedzi na pytanie: Dlaczego młodzi ludzi decydują się dziś na podjęcie drogi życia zakonnego?

Płyta DVD, wydana w nakładzie 6000 egzemplarzy, zawiera oprócz filmu, w polskiej i angielskiej wersji językowej, również przewodnik multimedialny po zabytkowych wnętrzach pałacu w Bagnie z wykorzystaniem artystycznych zdjęć Romualda Sołdka i Macieja Figarskiego SDS, a także prezentację multimedialną ze zdjęciami z życia wspólnoty zakonnej.

Film zostanie wkrótce rozesłany do wszystkich katechetów salwatoriańskich oraz do dobrodziejów i współpracowników związanych z Domem Zakonnym Salwatorianów w Bagnie.

Indywidualne zamówienia można składać, pisząc na adres: seminarium@sds.pl

żródło: www.seminarium.sds.pl