TAK NA SERIO! Tydzień modlitw o powołania do małżeństwa

TAK NA SERIO! Tydzień modlitw o powołania do małżeństwa

I że Cię nie opuszczę…

 TnS_2016_ulotka Warszawa A6 rewers

„Tak” na serio

 

Dla tych z długim stażem, i tych, którzy dopiero startują w życie pod jednym dachem. Dla „dzieciatych”, i tych którzy za tym stanem tęsknią.

Tydzień modlitw o powołania do małżeństwa startuje po raz trzeci w naszej Parafii. Trzecia już edycja „Tak na Serio” odbędzie się w dniach 14-22 maja. W tym roku po raz pierwszy tydzień wystartuje także w Trzebini i Bielsku-Białej.

 

– W dzisiejszym świecie, gdzie modne są tzw. wolne związki czy relacje, które nie zobowiązują do słów: „i nie opuszczę cię, aż do śmierci”, chcemy wspólnie modlić się o powołania do małżeństwa i odwagę dla młodych ludzi do wchodzenia w nie razem z Bogiem – mówi Iwona Jabłońska.

Tydzień modlitw o powołania do małżeństwa co roku rozpoczyna się w Wigilię Zesłania Ducha Świętego i trwa przez 8 dni.

– Każdego dnia towarzyszy nam konkretna intencja, w której modlimy się podczas codziennej Eucharystii. W wybranych dniach po Mszy Świętej odbywają się spotkania z zaproszonymi prelegentami. Tematyka spotkań, oprócz kwestii związanych z budowaniem relacji narzeczeńskich i małżeńskich, obejmuje również zagadnienia takie jak naprotechnologia i adopcja jako alternatywy dla metody in-vitro – zachęca organizatorka.

Tydzień modlitw o powołania do małżeństwa rozpocznie się 14 maja o godz. 19.15 od prelekcji Iwony i Macieja Jabłońskich o tym, jak się zabrać do małżeństwa, rozglądając się dookoła i modląc o dobrego małżonka. O budowaniu małżeństwa na skale będzie w poniedziałek mówił ks. Robert Skrzypczak; o tym, że Bóg podarował małżeństwom seks – Waldemar Bieniak. Małżeństwo Anny i Krzysztofa Łoskotowie, będą pytać, czy w małżeństwie więcej mówimy, czy słuchamy. A dr Natalia Suszczewicz, w czwartek, opowie o sposobach leczenia zaburzeń niepłodności.

20 maja organizatorzy zachęcają do wysłuchania świadectw małżeństw, które opowiedzą o wspólnej drodze do świętości, a w sobotę 21 maja – zapraszają do udziału w warsztatach dla par (zapisy: taknaserio@gmail.com). Codziennie o godz. 18.30 będzie można uczestniczyć także we Mszy św. (wyjątki: w sobotę oraz dwie obydwie niedziele), w których uczestnicy będą polecać kolejno intencje związane z przygotowaniem i życiem w małżeństwie.

– Będziemy się modlić o cierpliwość i odwagę dla tych, którzy poszukują męża czy żony, za wszystkich, którzy boją się przyjąć sakrament małżeństwa, za zakochanych, żeby patrzyli na siebie oczami Boga, o świętość, czystość w relacjach, pokorę i umiejętność słuchania siebie dla małżonków i narzeczonych, a także za wszystkie małżeństwa pragnące mieć potomstwo – zaprasza Iwona Jabłońska.

Tomasz Gołąb

Więcej informacji na: warszawa.gosc.pl i profilu facebookowym: taknaserio.