Uroczystości pogrzebowe ks. Kardynała Józefa Glempa

Uroczystości pogrzebowe ks. Kardynała Józefa Glempa

Komunikat Archidiecezji Warszawskiej:

kard_jozef_glempUmiłowani Siostry i Bracia

Z głęboką zadumą przeżywamy dni żałoby po śmierci naszego umiłowanego Arcypasterza Ks. Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Seniora. Odszedł do Domu Ojca po ciężkiej chorobie, którą dzielnie przyjmował i znosił w duchu Chrystusowego Krzyża. Pozostawił po sobie niezatarty ślad posługi pasterza w pełni oddanego Bogu i Kościołowi. Dzisiaj lepiej potrafimy dostrzec, jak trudne Pan Bóg postawił przed nim zadania i jak odważnie Ksiądz Prymas potrafił im sprostać. Skłania to nas do wdzięczności Jezusowi Chrystusowi, Dobremu Pasterzowi, za dar dobrego sługi, jakiego na wiele lat postawił na czele naszego Warszawskiego Kościoła i Kościoła w Polsce. Tę wdzięczną pamięć w tych dniach wyrażamy przede wszystkim naszą modlitwą, wspólną i indywidualną, o dar nieba dla śp. Kardynała Józefa.

Gorąco zapraszam wszystkich do zamanifestowania naszej wdzięczności Zmarłemu arcypasterzowi poprzez udział w dzisiejszej Mszy św. o godz. 16.00 w bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu, po której w uroczystym kondukcie przeniesiemy ciało śp. Kardynała Józefa do Archikatedry Warszawskiej na starówce. Niech to będzie nasze warszawskie pożegnanie Księdza Kardynała.

Jutro natomiast, wraz z wszystkimi gośćmi z kraju i z zagranicy oddajmy naszą ostatnią posługę Zmarłemu gromadząc się licznie na Mszy św. pogrzebowej o godz. 11.00 w Archikatedrze Warszawskiej. Proszę również o udział w modlitwach i Mszy św. w parafii w intencji śp. Kardynała Prymasa w czasie zaproponowanym przez waszych duszpasterzy. Do udziału w tych uroczystych wydarzeniach wszystkich gorąco zapraszam.

 

Kazimierz Kard. Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

[button type=”simple_button_black” url=”http://www.archidiecezja.warszawa.pl/upload/binaries/pogrzeb_kard/program_uroczystoci_pogrzebowych.doc” target=”on” ]> Program uroczystości pogrzebowych <[/button]