Wspólnoty

Tak na serio

Tak na Serio (TnS) zrodziło się z potrzeby chwili w Duszpasterstwie Akademickim przy naszej parafii. Grupa studentów siedząc przy grillu w tygodniu modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego zagadnęła swych duszpasterzy: „a dlaczego nie ma takiego tygodnia modlitw dla sakramentu małżeństwa, skoro mówi się, że to też powołanie?!”. Odpowiedź była krótka i brzemienna w skutki: „to zróbmy!”. Tak powstało Tak na Serio!

W TnS chodzi o promowanie małżeństwa jako powołania, które daje Bóg i które się rozeznaje jako życiową drogę do nieba. Chcemy tak na serio podejść do tematu narzeczeństwa i małżeństwa.
Tydzień TnS proponujemy co roku od Wigilii Zesłania Ducha Świętego do Niedzieli Trójcy Świętej. W tym czasie organizujemy w parafii konferencje na temat narzeczeństwa, małżeństwa, relacji między kobietą, a mężczyzną oraz modlitwy.
Efektem I TnS przeżywanego w roku 2014 jest inicjatywa Dnia Tak na Serio, czyli ostatniej soboty miesiąca, kiedy w modlitwach pamiętamy szczególnie o powołanych do małżeństwa, a o 18.30 w naszej parafii jest Eucharystia w tej intencji.