XXII niedziela zwykła – 2 IX 2012 r.

XXII niedziela zwykła – 2 IX 2012 r.

Kalendarz liturgiczny:

  • poniedziałek – św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dK
  • sobota – Święto Narodzenia NMP

Informacje duszpasterskie:

 

  • W dniu jutrzejszym dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Życzymy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom, oraz dzieciom i młodzieży wszelkich łask i błogosławieństwa Bożego w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. inaugurującą rok szkolny w piątek – 7 września – o godz. 18.30. Uczniom z klasy I poświęcimy podczas Mszy św. tornistry. Od godz. 18.00. będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  • W tym roku w ramach wtorkowych spotkań dla młodzieży gimnazjalnej poprowadzimy kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania. Skierowany jest on do uczniów klas 2 i 3 gimnazjum. Rozpocznie się on w październiku.
  • W środę 5 IX wznowi swoje spotkania grupa małżeństw naszej parafii. Ze względu na poruszane zagadnienia życia małżeńskiego, rodzinnego, jest to już grupa zamknięta. Jeśli byłyby kolejne małżeństwa chętne do tego typu spotkań formacyjnych, to w celu utworzenia kolejnego kręgu małżeństw prosimy o kontakt z ks. Maciejem.
  • Grupa młodzieży studiującej i pracującej rozpocznie swoje spotkania formacyjne w październiku. Odbywać się one będą tradycyjnie w czwartki. We wrześniu ks. Maciej zaprasza młodzież do wspólnej modlitwy w intencji całorocznej  formacji. Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w ciszy w każdy czwartek po wieczornej Mszy Świętej do godz. 20.00. Po adoracji szansa na wspólne spotkanie rekreacyjne w salkach pod kościołem.
  • W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek  miesiąca. W następną niedzielę o godz. 10.00. odprawimy Mszę św. w intencji Członków Bractwa Szkaplerznego. Po   Mszy św. będzie krótkie nabożeństwo.
  • Planujemy – po raz kolejny – zorganizować pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie 13 października br. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii. Może tym razem zgłosi się wystarczająca liczba uczestników.
  • Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej i inne apostolaty naszej Prowincji zapraszają młodzież na ogólnopolskie czuwanie młodzieży do Trzebini pod Krakowem. Odbędzie się ono w nocy z 15 na 16 września. Rozpoczęcie o godz. 15.00 koncertem i nauką tańca. Szczegóły na stronie internetowej RMS-u bądź też u naszych księży. Zaraz po czuwaniu RMS wraz z Wolontariatem Misyjnym Salvator organizują w Zakopanem rekolekcje dla studentów w dniach 17 – 22 IX. Chętnych zapraszamy na stronę internetową RMS-u, lub do ks. Macieja.
  • Dzisiaj po Mszach św. będą zbierane  ofiary do puszek na wsparcie Kościoła na Białorusi.