Zmartwychwstanie Pańskie – 20 IV 2014 r.

Zmartwychwstanie Pańskie – 20 IV 2014 r.

PAN PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ !

 

Niech ta wieść zagości w Waszych sercach, rodzinach, wspólnotach. Przez krzyż i zmartwychwstanie Chrystus przyniósł pokój człowiekowi, pokój tak bardzo potrzebny dzisiejszemu światu. To w Nim mamy nadzieję, że życie jest silniejsze od śmierci, miłość ostatecznie zwycięża nienawiść oraz wszelkie formy przemocy, a wieczne życie z Bogiem jest ostatecznym celem ziemskiej wędrówki każdego człowieka.

Niech paschalna radość towarzyszy Wam w życiu codziennym w Waszych domach i miejscach pracy.

 

 

Do składanych życzeń pragniemy dołączyć nasze podziękowanie, zwłaszcza tym wszystkim, którzy ofiarując swój czas, swoją pracę i umiejętności ubogacili nasze przeżywanie Liturgii Paschalnej. Szczególne podziękowania składamy Liturgicznej Służbie Ołtarza, małżonkom – którzy przygotowali  ciemnicę  i  grób,  oraz Wam Wszystkim Drodzy Parafianie za wszelką życzliwość, pamięć i życzenia. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

  1. Jutro – Poniedziałek Wielkanocny – porządek Mszy św. jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 20.00., której nie będzie . Ofiary składane na tacę przeznaczone są na  Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  2. W następną niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia – przeżywać będziemy uroczystość kanonizacji naszego rodaka bł. Jana Pawła II oraz bł. Jana XXIII. Msza św. kanonizacyjna rozpocznie się w Rzymie o godz. 10.00. W związku z tym odwołujemy Msze św. w naszym kościele o godz. 10.00. i 11.30., aby umożliwić obejrzenie transmisji telewizyjnej z tej uroczystości. Osoby, które zamówiły intencje na przyszłą niedzielę o godz. 10.00. i 11.30. proszone są o zgłoszenie się w zakrystii, aby wspólnie ustalić odprawienie tych intencji.