Wspólnoty

Tak na serio

Tak na Serio (TnS) zrodziło się z potrzeby chwili w Duszpasterstwie Akademickim przy naszej parafii. Grupa studentów siedząc przy grillu w tygodniu modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego zagadnęła swych duszpasterzy: „a dlaczego nie ma takiego tygodnia modlitw dla sakramentu małżeństwa, skoro mówi się, że to też powołanie?!”. Odpowiedź była krótka i brzemienna w skutki: „to zróbmy!”. Tak powstało Tak na Serio!

W TnS chodzi o promowanie małżeństwa jako powołania, które daje Bóg i które się rozeznaje jako życiową drogę do nieba. Chcemy tak na serio podejść do tematu narzeczeństwa i małżeństwa.
Tydzień TnS proponujemy co roku od Wigilii Zesłania Ducha Świętego do Niedzieli Trójcy Świętej. W tym czasie organizujemy w parafii konferencje na temat narzeczeństwa, małżeństwa, relacji między kobietą, a mężczyzną oraz modlitwy.
Efektem I TnS przeżywanego w roku 2014 jest inicjatywa Dnia Tak na Serio, czyli ostatniej soboty miesiąca, kiedy w modlitwach pamiętamy szczególnie o powołanych do małżeństwa, a o 18.30 w naszej parafii jest Eucharystia w tej intencji.

tak_na_serio_profilowe7 VI 2014 r. nasze Duszpasterstwo Akademickie NAMIOT startuje z nową inicjatywą: Tydzień Modlitw o Powołania do Małżeństwa: <Tak na serio!>. Modlitwa i cykl konferencji o tematyce przygotowania do małżeństwa będą trwać aż do 15 VI 2014 r., kiedy to na Eucharystii o 20.00 pobłogosławimy pary narzeczonych. Konferencja otwierająca ten Tydzień w sobotę 7 VI o 21.00 pod hasłem: „Kocha, lubi, szanuje… – od zakochania do miłości” ZAPRASZAMY! Również na fanpage inicjatywy Tak na serio!
S
zczegółowy plan wydarzeń Tygodnia już niebawem!!!