Cud za wstawiennictwem O. Jordana

Cud za wstawiennictwem O. Jordana

o.F.JordanRodzina w Brazylii otrzymała łaskę przez wstawiennictwo Założyciela Salwatorianów Czcigodnego Sługi Bożego O. Franciszka Jordana, która może zostać uznana za cud.

W dniu 24 stycznia 2014 roku małżeństwo mieszkające w Jundiaí, w Brazylii, z radością stwierdziło, że zostaną rodzicami. Z powodu problemów zdrowotnych w w czasie ciąży, przeprowadzono badania lekarskie, po których rodzice zostali poinformowani, że ich mająca przyjść na świat córka prawdopodobnie urodzi się z deformacjami kości. W tym trudnym momencie rodzice postanowili podjąć modlitwę przez wstawiennictwo O. Jordana, wspólnie z grupą Salwatorianów Świeckich, do której należą, a także z salwatorianami i siostrami salwatoriankami. Ich córka, Lívia Maria, urodziła się w doskonałym stanie zdrowia 8 września 2014 r., w święto narodzenia NMP i rocznicę śmierci O. Jordana.

Zarówno lekarze, którzy opiekowali się Lívią Marią i jej mamą, a także inni, z którymi się konsultowano, wyrazili opinię, że przypadku tego nie da się wyjaśnić z medycznego punktu widzenia. Wobec tego została podjęta decyzja o rozpoczęciu procedury kanonicznej mającej na celu oficjalne uznanie tego wydarzenia za cud przez wstawiennictwo Założyciela.

14 stycznia 2011 Benedykt XVI zlecił Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych wydanie dekretu o heroiczności cnót O. Jordana. Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato 9 marca 2011 promulgował w Domu Generalnym Salwatorianów w Rzymie dekret potwierdzający heroiczność cnót Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Oznacza to, że Kościół potwierdził, iż Założyciel Salwatorianów prowadził życie święte. Do beatyfikacji jest potrzebny cud, który będzie badany przez Watykan.

To niezwykłe zdarzenie z Brazylii potwierdza świętość życia O. Jordana i niech będzie mobilizacją do jeszcze większej modlitwy za wstawiennictwem Czcigodnego Kapłana.

Więcej:

O cudzie za wstawiennictwem O. Jordana

Dekret o heroiczności cnót O. Jordana

Życiorys Założyciela Salwatorianów