Czwartek akademicki. Madryt 2011 – po spotkaniu…

Czwartek akademicki. Madryt 2011 – po spotkaniu…

Sprawy organizacyjne. Jeśli chodzi o koszty to pewna jest tylko cena pobytu w Madrycie (nocleg, wyżywienie, przejazdy i inne bonusy) – 210 EURO. Jeśli chodzi o bilety lotnicze to jeśli zdecydowalibyśmy się kupić bilety TERAZ w Locie to kosztuje około 680 zł (w obie strony, cena przy zakupie dla 9 osób). Myślę, że większości z nas może to sprawić problem, więc nie będę naciskał na tą opcję. Jestem w kontakcie z biurami podróży, oni w tej chwili czekają na oferty przelotów czarterowych i tanich linii (te będą znane prawdopodobnie pod koniec listopada). Wtedy będziemy mogli porozmawiać o cenach biletów. Jak wspomniał ksiądz Maciek będziemy szykować różne akcje, dzięki którym dofinansujemy przelot – w grę wchodzą kiermasze, zbiórki itp., także nie bójcie się jeśli koszty was przerastają. Lecimy na samo spotkanie z papieżem (od 16 do 22 sierpnia), chyba, że większość grupy będzie chciała wybrać się np. na Dni w Diecezjach, ale to jest do przegadania na forum grupy. Tyle na razie ze spraw organizacyjnych.

Teraz krótkie podsumowanie naszych działań na spotkaniu. Mówiliśmy o drodze i bezdrożach – staraliśmy się określić czym jest droga, jak poznajemy, że coś jest drogą i czym są bezdroża i dlaczego utrudniają nam dotarcie do celu. Rozpoznawaliśmy kim jesteśmy i gdzie jesteśmy a następnie rysowaliśmy nasze położenie na mapie pokazującej naszą drogę życia wraz z jej celem. Zapoznaliśmy się także z fragmentem Pisma Świętego, który mówi o drodze, którą jest Jezus Chrystus:
„Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.” (J 14, 6)

Nasze przygotowania są drogą, której celem jest wyjazd do Madrytu.Rozmawialiśmy o swoich oczekiwaniach w stosunku do tego wyjazdu oraz powodach decyzji o wyjeździe. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą na ŚDM w Madrycie, którą przesyłam w załączniku (jeśli ktoś chciałby się jej nauczyć na pamięć :p).

Kolejne spotkania również będą poświęcone drodze, jest ona motywem przewodnim przygotowań do ŚDM w Madrycie. Zaczniemy od bodajże najbardziej znanej hiszpańskiej drogi – Ola i Kasia opowiedzą nam o Santiago de Compostela, do którego wiedzie droga św. Jakuba. Potem porozmawiamy o tym, dokąd idziemy, o wyruszaniu w drogę.

Informację o kolejnym spotkaniu wyślę mailem, prawdopodobnie będzie to 6 lub 20 listopada. Jeśli ktoś dojeżdża z odległych części Warszawy i musi „urwać” się ze spotkania wcześniej, żeby nie wracać po ciemku, niech da znać – jest nas kierowców pod dostatkiem, bezpieczny transport się zorganizuje 😉

Pozdrawiam i do zobaczenia 🙂
Alek Wiśniewski