Dlaczego kobiety płaczą

Dlaczego kobiety płaczą

     – Dlaczego płaczesz? – młody chłopiec zapytał swą mamę.
     – Ponieważ jestem kobietą, odpowiedziała mu.
     – Nie rozumiem, odpowiedział.
     Ona go przytuliła i rzekła: …i nigdy się nie dowiesz, ale nie martw się to normalne.
     Później chłopiec spytał swojego Ojca, dlaczego Mama płacze bez powodu?
     Wszystkie kobiety płaczą bez powodu. …było to wszystko co mógł mu odpowiedzieć.
      Mały chłopiec urósł i stał się mężczyzną i wciąż nie wiedział dlaczego kobiety płaczą. Nareszcie uklęknął złożył ręce i zapytał: Boże… Dlaczego kobiety płaczą (tak łatwo)?
     A Bóg mu odpowiedział…
     …Kiedy tworzyłem kobietę postanowiłem ją uczynić wyjątkową. Stworzyłem jej ramiona na tyle silne by mogła dźwigać ciężar całego świata! Dałem jej nadzwyczajną siłę, pozwalającą jej rodzić dzieci jak również znosić odrzucenie, spowodowane czasem przez jej własne dzieci! Dałem jej stanowczość, która pozwala jej na opiekę nad rodziną i przyjaciółmi.
     Niestraszna jej choroba!
     Stworzyłem ją wrażliwą, aby kochała wszystkie dzieci, nawet wtedy, gdy jej własne ją bardzo skrzywdzą!
     Dałem jej siłę, aby opiekowała się swoim mężem mimo jego wad, Zrobiłem ją z żebra swego męża, tak, aby chroniła jego serce!
     Dałem jej mądrość, aby wiedziała, że dobry mąż nigdy nie skrzywdzi swej żony. Czasem jednak testuje jej siłę i wytrwałość żony w wierze w niego. Synu, na sam koniec…
     Dałem jej również łzę do wypłakania. Jest to jej jedyna słabość! Jeśli kiedyś zobaczysz, że płacze, powiedz jej jak bardzo ją kochasz i jak wiele robi dla innych. I jeśli nawet wciąż płacze, sprawiłeś, że poczuła się o wiele lepiej.
     Ona jest wyjątkowa!

autor nieznany