EDK, czyli Ekstremalna Droga Krzyżowa

EDK, czyli Ekstremalna Droga Krzyżowa

Zapraszamy do podjęcia się trudu pielgrzymowania i uczestnictwo w EDK, czyli Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

Kiedy: 5 kwietnia 2019 r.

Skąd: Salwatoriańska Parafia NMP Matki Zbawiciela w Warszawie

Start: Mszą święta o godz. 20.00 w kościele (będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania).

Do wyboru proponujemy trzy trasy. Więcej info będzie można uzyskać w salce pod kościołem od godz. 18.30.

 

Co to jest EDK?

Już od 7 lat Ekstremalna Droga Krzyżowa jest stałym punktem w kalendarium salwatoriańskiej parafii przy Olimpijskiej w Warszawie. W tym roku odbędzie się 5 kwietnia!

Deklaracji przejścia można dokonać przez oficjalną stronę EDK. Przed Mszą, na terenie parafii (salka pod kościołem) od godz. 18.30 można nabyć całoroczny pakiet pamiątkowy w cenie 15 zł (rozważania na rok 2019, opis trasy, opaska odblaskowa oraz pamiątkowy różaniec lub krzyżyk). Ilość pakietów dostosowana do ilości osób składających deklarację uczestnictwa. Jeśli wybierasz się na EDK ze znajomymi (po pakiety dla wszystkich) wyślijcie jedną osobę.
Nie ma obowiązku wykupienia pakietu – aby wyruszyć w EDK można pobrać oraz samodzielnie wydrukować materiały przydatne w wędrówce znajdujące się na stronie EDK (opis trasy, mapa, rozważania), pamiętaj aby zrobić to niedługo przed wyruszeniem na trasę, gdyż materiały mogę zostać zaktualizowane.
Należy pamiętać, że każdy idzie w EDK na własną odpowiedzialność.
Ponieważ udział w EDK jest indywidualny i trasy można przejść w dowolnym terminie, pro-simy o odpowiednie przygotowanie się do przejścia zależne od pory roku, dnia, pogody oraz zapewnienie sobie powrotu z każdego punktu trasy i numerów alarmowych do odpowiednich służb, gdyby potrzebna była Państwu pomoc. Zachęcamy do zabrania ze sobą krzyża. Prosimy również o rozważenie czy dystans oraz trudności, z którymi można się spotkać na trasie są dla Państwa odpowiednie.


Zapoznaj się z informacjami zawartymi pod linkiem: http://www.edk.org.pl/zanim-wyruszysz.html

Pozdrawiamy i życzymy odwagi w podejmowaniu decyzji!!!