Forum Młodych Dobroszycach 3-12 VII 2010 r.

Forum Młodych Dobroszycach 3-12 VII 2010 r.

Na Forum, uczymy się wielu rzeczy. Codziennie są warsztaty, przeróżnej maści i treści. Warsztaty rodzinne pomagają rozwiązywać problemy w komunikacji międzyludzkiej, warsztaty muzyczne rozwijają umiejętności wokalne, warsztaty filmowo-fotograficzne mówią same za siebie tak samo jak te sportowe. Są również warsztaty teatralne pomagające rozwijać kreatywność,na „wolontariacie” są kursy pierwszej pomocy prowadzone przed naszych mokotowskich ratowników- Filipa i Tomka. Wielką atrakcją cieszy się grupa z Węgier. Pomimo trudności językowych, chodzą z nami na wszystkie zajęcia, integrując się, i bawiąc razem z nami. Uczymy się nawzajem prostych słówek w naszych językach (chociaż jak na razie jeszcze nie usłyszeliśmy żadnego PROSTEGO słowa).

Codziennie poznajemy różne techniki modlitwy np. medytacje czy jutrznie, których nie spotyka się na niedzielnej Mszy Świętej. Jednego wieczora są Nieszpory innego zaś nabożeństwo Taize.

Prawdę mówiąc, a w tym wypadku bardziej prawdę pisząc, każdą minutę dnia mamy zaplanowaną. Od rana do wieczora ciężko jest wyrwać wolną minutę. Świetnie się bawimy i przesyłamy pozdrowienia. Czekajcie na nas, niedługo wracamy!

redaktor artykułu „OO”