II niedziela Wielkiego Postu – 24 II 2013 r.

II niedziela Wielkiego Postu – 24 II 2013 r.

Informacje duszpasterskie:

 

  • Zapraszamy naszych parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dzisiaj o godz. 17.45. będą odprawione Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00., dla dorosłych o godz. 18.00.
  • W środę zapraszamy młodzież szkolną (gimnazjalną i licealną) na spotkanie z ks. Przemysławem o godz. 20.15 w salce pod kościołem.
  • Studentów i młodzież starszą zapraszamy na spotkanie biblijne w czwartek o 19.30 do salki  pod kościołem.
  • W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W sobotę o godz. 8.00.  Msza św. w int. Członków Żywego Różańca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną także w sobotę od godz. 8.00.
  • Za tydzień – w niedzielę – rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Krystian Kolba – Salwatorianin – pełniący funkcję Ojca Duchownego w naszym Seminarium  Duchownym w Bagnie. Rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 205 rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.30. także w niedzielę. Od następnego poniedziałku do środy dzieci będą miały spotkania rekolekcyjne w szkole w godzinach przedpołudniowych. Zakończenie rekolekcji dla dzieci odbędzie się 06  marca – w środę  – o godz. 17.00. w kościele na Mszy św. Przed Mszą św. spowiedź rekolekcyjna dla dzieci.
  • Dzisiaj po Mszach św. będziemy zbierać  ofiary do puszek na potrzeby misji.
  • W naszym Sanktuarium M.B. Fatimskiej w Trzebini k. Krakowa odbędzie się czuwanie dla młodzieży maturalnej w dniu 9/10 marca br. Osoby, które zechcą wziąć udział w tym spotkaniu proszone są o kontakt z ks. Przemysławem.
  • Wspólnota małżeństw naszej parafii zbiera dziś po każdej Mszy Świętej, w salkach pod kościołem, dary na rzecz Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża.
    Równocześnie członkowie Wspólnoty zachęcają kolejne małżeństwa do utworzenia drugiego kręgu małżeństw przy naszej parafii. Pierwsze takie spotkanie dla nowej grupy małżeństw zaplanowaliśmy w najbliższą środę o godz. 20.00. Rozpoczęcie w kaplicy Miłosierdzia Bożego, następnie  spotkanie w salce.