Kilka ważniejszych informacji z dzisiejszego kazania proboszcza do Parafian.

Kilka ważniejszych informacji z dzisiejszego kazania proboszcza do Parafian.

W bieżącym roku duszpasterskim w naszej parafii będą działać następujące grupy pod opieką duszpasterzy: 

 Ks. Krystian duchową opieką otoczy grupę małżeństw. 

 Ks. Marek będzie odpowiedzialny za formację duszpasterstwa akademickiego Student+, zespół muzyczny Dwudziestki, młodszą grupę kandydatów do bierzmowania i Bractwo Szkaplerzne. 

 Ks. Piotr podejmie formację ministrantów i lektorów, dziecięcego zespołu muzycznego Chór z chmur, Róży różańcowych, grupy Zielonej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, a także będzie odpowiedzialny za przygotowanie dzieci przystępujących do I Komunii św. oraz formację ich rodziców.

 Ks. Bartłomiej odpowiedzialny będzie za młodzież Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, projekt Tak na Serio, starszą grupę kandydatów do bierzmowania, grupę pielgrzymkową, parafialny zespół Caritas i msze dla dzieci.

 Na naszej stronie internetowej, facebooku i w gablotce umieszczone są terminy pierwszych spotkań wspomnianych grup. Na bieżąco będą podawane informacje o działalności grup i terminach kolejnych spotkań.

 

Kalendarz wydarzeń parafialnych: 

 

18 września  zapraszam młodszych i starszych na spotkanie z książką, na rodzinne czytanie, spotkanie przy kawie, coś słodkiego dla dzieci.  Tego dnia będziemy gościli w parafii o. Macieja Zinkiewicza z wydawnictwa Serafin.

 Na przełomie września i października planowany jest jednodniowy parafialno-rodzinny wyjazd pielgrzymkowy. Miejsce i plan wyjazdu będą podane w najbliższym czasie.

 16 października odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci naszej Patronki Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela. Podczas mszy św. o godz. 10.00 zaśpiewa schola męska Cantorum Beati Vladislai. Po mszy o godz. 11.30 ekipa Tak na Serio przygotowuje niespodzianki dla dzieci, a po mszy o godz. 13.00 wspólna kawa, ciasto i kiermasz, którego dochód przeznaczony będzie na akcje prowadzone w ramach projektu Tak na Serio. Kazania w tym dniu wygłosi ks. Dominik Truchan, salwatorianin, duszpasterz Wolontariatu Misyjnego Salvator.

 8 grudnia w czwartek rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które potrwają do niedzieli 11 grudnia. Naszym przewodnikiem duchowym będzie salwatorianin ks. Damian Pankowiak – proboszcz i kustosz Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzozdowcach w Ukrainie.

 26 marca 2023 roku, w niedzielę, rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 29 marca. Do rozważania Słowa Bożego w tym świętym czasie zaprosiłem salwatorianina ks. dra Pawła Wróbla, przełożonego wspólnoty zakonnej w Krakowie i kierownika sekretariatu prowincjalnego.

13 maja w sobotę odbędzie się uroczystość przyjęcia I Komunii Świętej przez dzieci z naszej parafii i uczęszczające do szkół mieszczących się na jej terenie.

 31 maja w środę na mszy o godz. 18.30 Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

 

Kilka zmian, nowości i przypomnień:

 Od dzisiaj – w każdą niedzielę – kościół będzie otwarty od pierwszej do ostatniej mszy św. 

 Codziennie o godz. 18.00 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia adoracja Najświętszego Sakramentu  w ciszy i w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. 

Wyjątkiem będą miesiące lub dni, w których odbywają się nabożeństwa okresowe, np. różaniec, majowe, lub inne okolicznościowe.

Grafik dyżurów spowiedników umieszczony jest na stronie internetowej. 

 Piątkowa Adoracja po wieczornej mszy rozpoczynająca się Koronką do Bożego Miłosierdzia Bożego, okazyjnie prowadzona będzie przez poszczególne grupy naszej parafii lub co pewien czas (np. w wielkim poście lub adwencie) będzie adoracją w ciszy.

 Informacja o formie adoracji będzie podawana w ogłoszeniach.

 

W pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo przez wstawiennictwo bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana – Założyciela Salwatorianów.

Jeśli kalendarz liturgiczny na to pozwoli, to w poniedziałki o godz. 18.30 msza św. będzie sprawowana z formularza o bł. Franciszku Jordanie.

 Natomiast w pierwsze czwartki miesiąca wprowadzamy o godz. 18.00 nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 Pozostałe nabożeństwa, zwyczaje, porządek nabożeństw, dyżury w kancelarii i inne sprawy pozostają bez zmian, zgodnie ze zwyczajem i tradycją naszej parafii.

 O innych pomysłach, inicjatywach i zmianach będziemy informowali na bieżąco. 

 

Serdeczne podziękowanie za Wasze modlitwy w intencji parafii i duszpasterzy, za Waszą życzliwość, otwartość, dobre słowo, ale i słowo mądrej krytyki, za Waszą serdeczność i uśmiech.

 Dziękuję za składane przez Was ofiary na tacę, na intencje mszalne, za ofiary wpłacane na nasze konto. Dziękuję, że nas wpieracie, że rozumiecie potrzeby parafii i że z tak wielkim sercem reagujecie na prośby o wsparcie konkretnych akcji, instytucji czy osób.

 

Serdeczne Bóg zapłać i dziękuję, że jesteście.

 Wasz Proboszcz

Ks. Bartek