Młodzi misjonarze

Młodzi misjonarze

Źródłem jego działania jest przesłanie, jakie zostawił założyciel salwatorianów – o. Franciszek Jordan: „Dopóki żyje na świecie choćby jeden tylko człowiek, który nie zna i nie kocha Jezusa Chrystusa – Zbawiciela Świata – nie wolno ci spocząć”.

Czym zajmuje się Wolontariat? Modlitwą w intencji misji i misjonarzy, rozpowszechnianiem wiedzy na temat misji, organizowaniem pomocy materialnej, umożliwieniem zdobycia doświadczenia misyjnego poprzez pracę w różnych placówkach z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, a także organizowaniem wyjazdów wakacyjnych oraz długoterminowych na placówki misyjne do różnych krajów.

Spotkanie wzbogaciła nam relacja Moniki, która w zeszłym roku miała możliwość wraz z grupą salwatoriańską wyjechać na misję do Albanii. Przybliżyła nam, jak taki wyjazd wygląda i na czym polega. Wydaje mi się, że nie było osoby, na której ta relacja nie zrobiła wrażenia 😉 i myślę, że każdy wyszedł ze spotkania z przeświadczeniem, że warto przeżyć coś takiego – dać kawałek siebie innym, ale także zrobić coś dla siebie samego, ponieważ niewątpliwie wyjazd na misje, chociażby taki krótki, wakacyjny, zmienia i ubogaca człowieka, zbliża go nie tylko do drugiej osoby, ale przede wszystkim daje odczuć obecność Boga w naszym życiu 😉

Wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o misjach, a być może nawet i podjąć wyzwanie wyjazdu na placówkę misyjną zapraszamy na spotkanie z Salwatoriańskim Wolontariatem Misyjnym do Zakrzowa w terminie 11-13 marca br.