Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 

Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek – Święto św. Macieja, Apostoła
  • Środa – Uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapł. i m – Patrona Polski

Księża Jezuici zapraszają na uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18.00.

Informacje duszpasterskie:

  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 18.00.
  • Od poniedziałku rozpoczyna się Biały Tydzień dla dzieci, które przystąpiły dzisiaj do I Komunii św.
  • W poniedziałek 14 maja o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów grupy starszej do bierzmowania wraz z jednym z rodziców.
  • Zapraszamy wszystkich na mszę św. w intencji małżeństw w najbliższą środę na godz. 19.30. Po Mszy św. w salce parafialnej odbędzie się spotkanie w radości.
  • W następną niedzielę ponownie przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00. i 11.30. Z powodu małej ilości miejsca w naszym kościele prosimy te osoby, które nie są związane z przystępującymi do I Komunii św. o uczestnictwo we Mszy św. o innej godzinie.
  • Dzisiaj kończy swoją praktykę diakon Mateusz. Dziękujemy mu za pobyt w naszej wspólnocie i za prace jakie podejmował w naszej parafii. Życzymy mu Bożych łask i wytrwania na drodze życia kapłańskiego i zakonnego.
  • W dniach 20-27 maja w naszej parafii odbędzie się już piąta edycja projektu  „Tak na Serio”. Będziemy ponownie rozmawiać o miłości i małżeństwie, które traktujemy bardzo serio. W tym roku zastanowimy się,  jak być lepszym dla współmałżonka, jak rozwiązywać problemy i trudności małżeńskie, a także poruszymy temat naprotechnologii. Zapraszamy do udziału w konferencjach  małżonków jak i narzeczonych, oraz osoby samotne. Więcej informacji na plakacie i na ulotkach.
  • Przeżywając Rok św. Stanisława Kostki serdecznie zapraszamy do udziału w jednodniowej pielgrzymce „Szlakiem św. Stanisława”, która odbędzie się w sobotę 16 czerwca b.r. W programie m.in. zwiedzanie miejsc związanych z osobą świętego t.j.: Przasnysza, Rostkowa, Ciechanowa i Płocka, msza św. w kościele chrztu oraz zwiedzanie wystawy o św. Stanisławie. Koszt pielgrzymki 120 zł. Zapisy w zakrystii z przedpłatą 50 zł – do 10 czerwca.

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze   życzenia

 

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.

 

 

 

 

 

 

Parafia NMP Matki Zbawiciela ul. Olimpijska 82/84  02—636 Warszawa

e-mail: warszawa.sds@gmail.com          www.warszawa.sds.pl