Noc Muzeów 15-16 maja 2010

Noc Muzeów 15-16 maja 2010

Po krótkim marszu przybyliśmy do Centrum Sztuki Współczesnej, a zorientowawszy się, że na wystawy można zwiedzić bez oczekiwania w kolejce zwołaliśmy drugą część ekipy. Jak wiadomo od swych narodzin sztuka współczesna budzi wiele kontrowersji, których nie zabrakło i przy tej okazji. Mieliśmy wiele wątpliwości co do interpretacji  wystawionych prac, a te stworzone przez nas chyba nie odzwierciedlały myśli artystów .Jedna z rzeźb jednocześnie przypominała nam postać Adama Małysza  tuż przed momentem wybicia się z progu, studenta błagającego o wpis do indeksu, a nawet została potraktowana przez pewną panią jako ławka. Jednocześnie naszą uwagę przykuło kilka prac Pawła Kwieka artysty podejmującego w swojej temat ekumenizmu oraz roli wiary, miłości i samego Boga w codziennym życiu.

Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Modniarstwa i Naparstków mieszczące się przy ulicy Marszałkowskiej 9/15. Ujrzeliśmy tam niecodzienną kolekcję naparstków z całego świata m.in. pochodzący z Holandii o kształcie wiatraka. W odróżnieniu od wcześniej zwiedzonego muzeum tu mieliśmy możliwość przymierzyć wystawione nakrycia głowy w śród których  znajdował się kapelusz z otworami dla dwóch osób oraz futrzana papacha z woalką.

W drodze powrotnej udaliśmy się na autobus linii muzealnych, kursujących wyłącznie tej nocy. Ku naszemu zmartwieniu nie był to jeden z kultowych „Ogóreków”, które jak się później dowiedzieliśmy, jeździły tylko na jednej trasie. Zmęczeni, ale zadowoleni z niecodziennej wyprawy o późnej porze powróciliśmy do domów.

Za relację dziękujemy Asi