Ogłoszenia na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

Ogłoszenia na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

Kalendarz liturgiczny

• W środę obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie wody, kadzidła i mirry. Po Mszy św. o godz. 18.30. nasz zespół Dwudziestka zaprasza wszystkich do wspólnego kolędowania. Po zakończeniu koncertu będzie odprawiona Msza św. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.
• W następną niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Msza św. o godz. 10.00. zostanie odprawiona w intencji Członków Bractwa Szkaplerznego.

Informacje duszpasterskie:

 • Plan kolędy obecnego tygodnia przedstawia się następująco:
  poniedziałek – ul. Etiudy Rew. 11/13; 15/17; ul. Bełska 26
  wtorek – ul. Bełska 8, 10, 14, 24
  środa – ul. Miączyńska 54, 56 (od godz. 15.00.)
  czwartek – ul. Woronicza 76, 78
  piątek – ul. Karolinki, Wołoska, Staszowska, Syryńska, Miłobędzka, Woronicza 29, Racławicka; ul. Bełska 12, 28, oraz domy jednorodzinne
  sobota – (od godz. 15.00.) ul. Miączyńska, Bełska 6
  Kolędę rozpoczynamy od godz. 17.00. W sobotę od godz. 15.00.
 • W czasie kolędy kancelaria parafialna nie będzie czynna w godzinach popołudniowych. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w sobotę, a sprawy pilne w godzinach przedpołudniowych. Mieszkańców osiedla Marina, a także bloków przy ul. Konstruktorskiej i Woronicza 31; 33, którzy po raz pierwszy chcą przyjąć księdza, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub e-mailem, albo telefonicznie.
 • We wtorek 5 stycznia o godzinie 19.30. odbędzie się spotkanie dla grupy starszej, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 • Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie opłatkowe grupy ZIELONEJ w sobotę 9 stycznia o godz. 15.00 do kościoła akademickiego św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. W programie m.in. konferencja ks. Krzysztofa Porosło.
 • W święto Trzech Króli 6 stycznia zespół „Dwudziestki” zaprasza na wspólne rodzinne kolędowanie po Mszy świętej o godz. 18.30. Z tej racji Msza święta o godz. 20.00 rozpocznie się z opóźnieniem.
 • W przyszłą niedzielę 10 stycznia zapraszamy wszystkie rodziny, które przyjmą w swoich domach młodzież przybywającą na Światowe Dni Młodzieży w lipcu. Początek o godz. 16.30 w salce (od wspólnego połamania się opłatkiem). Będzie to dobra okazja do wspólnej modlitwy i zapoznania się a także przekazania spraw organizacyjnych.

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy
najlepsze życzenia.
Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.