Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

 

Informacje duszpasterskie:

 • Zachęcamy naszych parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dzisiaj o godz. 17.45. będą odprawione Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00., dla dorosłych o godz. 18.00.
 • W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.30. będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na codziennej modlitwie  za poczęte dziecko, przez 9 miesięcy. Deklaracje i kartki z modlitwą dostępne  będą przed Mszą św.
 • Kandydatów do bierzmowania z klas ósmych zapraszamy na spotkanie formacyjne  w poniedziałek 25 marca o godz. 19.30.
 • Muzycy i wokaliści z mszy dziecięcej i akademickiej zapraszają do udziału  w muzycznej drodze krzyżowej pt. Ślad Losu, która odbędzie się 29 marca (piątek)  o godz. 19.15. Nie będzie w tym dniu adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • 30 marca odbędzie się w Trzebini-koło Krakowa- spotkanie dla młodzieży.   Zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt z ks. Adrianem.
 • W sobotę 30 marca 2019 r. o godz. 7.15 nastąpi zbiórka uczestników dnia skupienia i wyjazd do Loretto. Osoby, które nie podały numeru PESEL proszone są o dostarczenie tej informacji do zakrystii najpóźniej do czwartku. Dopłaty będą pobierane w autokarze.
 • Zapraszamy na kolejną Mszę św. za powołanych do małżeństwa w sobotę 30 marca o godz. 8.00.
 • W najbliższą sobotę o godz. 9.00 wyruszy z naszej parafii jednodniowa pielgrzymka rowerowa do Góry Kalwarii. Jest to kolejna wyprawa rowerowa z cyklu Rozkręcamy wiarę. Zgłoszenia przyjmujemy do 27 marca.  Więcej informacji na plakacie.
 • Już po raz kolejny nasza parafia dołącza się do organizacji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbędzie się 5 kwietnia o godz. 20.00. Tegoroczna EDK przebiegać będzie pod hasłem „Życie samo się nie zrobi!”
 • Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w ostatnią niedzielę ofiary na potrzeby misji. Zebraną kwotę 3839 zł. przekażemy do kurii. Dziękujemy także wszystkim osobom zbierającym ofiary.
 • W Niedzielę 7 kwietnia odbędzie się w naszej parafii kiermasz wiosenny  zorganizowany przez warszawski sztab „Tak na Serio”. Na stoisku będzie można zakupić m.in. wyjątkowe pierniki Wielkanocne, czy małe dziergane owieczki, które można zobaczyć na plakacie w gablocie.  Zebrane pieniądze przeznaczymy na organizację tegorocznej edycji Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa 'Tak na Serio’, który odbędzie się w czerwcu.

 

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze   życzenia

    Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.

 

Parafia NMP Matki Zbawiciela ul. Olimpijska 82/84  02—636 Warszawa

e-mail: warszawa.sds@gmail.com          www.warszawa.sds.pl