Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

Sobota – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Informacje duszpasterskie:

  • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dzisiaj o godz. 17.45. będą odprawione Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00., dla dorosłych o godz. 18.00.
  • W poniedziałek zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – grupę starszą – o godz. 19.30.
  • W piątek o godz. 19.30. odbędzie się spotkanie w salce z raperem Łukaszem „Wiecznym” Wieczorkiem. Przedstawi on świadectwo swojego nawrócenia   i przemiany życia. Zapraszamy szczególnie młodzież, ale także wszystkich zainteresowanych.
  • W sobotę na Mszy św. o godz. 18.30. będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na codziennej modlitwie za poczęte dziecko, przez 9 miesięcy. Deklaracje i kartki z modlitwą dostępne będą przed Mszą św.
  • Przed zbliżającymi się świętami, wspólnota małżeństw z naszej parafii organizuje zbiórkę artykułów chemicznych dla Mokotowskiego Hospicjum św. Krzyża przy ul. Magazynowej. Szczególne zapotrzebowanie jest na środki czystości dla mężczyzn:  pastę do zębów, maszynki i pianki do golenia, proszki do prania. Ofiarowane rzeczy można przynieść w następną niedzielę – 26 marca – do salki pod kościołem, ewentualnie do zakrystii.
  • 31 marca br. wyruszy z naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Chętnych, którzy będą w stanie samotnie, w ciemności i w ciszy wyruszyć w ponad 40 kilometrową trasę zachęcamy do zapisania się na stronie EDK.ORG.PL
  • Caritas Polska organizuje program Rodzina Rodzinie polegający na wsparciu rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagać  możemy  indywidualnie, albo wspólnotowo. Bliższe informacje na ten temat w gablotce parafialnej.

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii