Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Św. 27 maja 2018 r.

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Św. 27 maja 2018 r.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • Wtorek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.
  • Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • Piątek – św. Justyna, m.

Informacje duszpasterskie:

  • Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 18.00. Od piątku odprawiać będziemy nabożeństwa ku czci NSPJ, również o godz. 18.00.
  •  W najbliższą środę gościć będziemy w naszej parafii J.E. Ks. Bp Rafała Markowskiego, który podczas Mszy św. o godz. 18.30. udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. W tym roku będzie to grupa 20 osób, plus świadkowie i rodzice, dlatego też miejsca w kościele będą zarezerwowane dla uczestników tej uroczystości. O godz. 18.00. będzie bardzo krótkie nabożeństwo –  odmówimy Litanię Loretańską ku Czci NMP.
  • W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała – Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 13.00., 16.00., 18.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30., 20.00., oraz nabożeństwa o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 16.00. wyruszy procesja ulicami naszej parafii. W tym roku przejdziemy następującymi ulicami: Płatowcową, Racławicką, Miłobędzką, Miączyńską, Spartańską do Olimpijskiej, którą powrócimy do kościoła. Prosimy naszych parafian o przygotowanie czterech ołtarzy. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do sypania kwiatków, zwłaszcza te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. Jak co roku zaprosiliśmy naszych współbraci z Seminarium Duchownego w Bagnie. Mszę św.    o godz. 16.00. odprawi i kazania w tym dniu wygłosi ks. Maciej Dalibor – prefekt kleryków. Ofiary składane na tacę w tym dniu, przeznaczone są na potrzeby naszego seminarium.
  • W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca.
  • W sobotę o godz. 8.00. odprawimy Mszę św. w intencji Róż Różańcowych, oraz Ich rodzin. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną także w sobotę  od godz. 8.00.
  • W następną niedzielę – w Święto Dziękczynienia – po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek, na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze   życzenia

 

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.

 

Parafia NMP Matki Zbawiciela ul. Olimpijska 82/84  02—636 Warszawa

e-mail: warszawa.sds@gmail.com          www.warszawa.sds.pl