Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Świętej

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Świętej

Kalendarz liturgiczny:

 

  • Wtorek – NMP Wspomożycielki Wiernych
  • Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

 

Informacje duszpasterskie:

 

  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 18.00.
  • W najbliższy wtorek, zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – grupę starszą – na ostatnie już spotkanie przed uroczystością, która będzie miała miejsce 31 maja. Początek spotkania o godz. 19.30.
  • W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała – Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 13.00., 16.00., 18.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30., 20.00., oraz nabożeństwa o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 16.00. wyruszy procesja ulicami naszej parafii. W tym roku przejdziemy następującymi ulicami: Płatowcową, Racławicką, Miłobędzką, Miączyńską, Bełską, Staszowską, Głogową, następnie przez odcinek Miączyńskiej i Balonowej do  Olimpijskiej, którą powracamy do kościoła. Prosimy naszych parafian o przygotowanie czterech ołtarzy. Jak co roku na Uroczystość poprosiliśmy naszych współbraci z Seminarium Duchownego w Bagnie. Mszę św. o godz. 16.00. odprawi i kazania w tym dniu wygłosi ks. Damian Rachuta   –   neoprezbiter – którego poznaliśmy w czasie jego praktyki duszpasterskiej w naszej parafii. Ofiary składane na tacę w tym dniu, przeznaczone są na potrzeby naszego seminarium.
  • Spotkanie „Młodych Olimpu” w piątek o godz. 19.30.
  • Dziękujemy za złożone ofiary w ostatnią niedzielę na wsparcie organizacji Światowych Dni Młodzieży. Zebraną kwotę 3461 zł. przekazaliśmy do kurii. Dziękujemy także młodzieży zbierającej te ofiary.

 

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.