Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą

 

Informacje duszpasterskie:

  • W dniu dzisiejszym przypada w Kościele Powszechnym Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chorych i osoby starsze z naszej parafii jutro – w poniedziałek  o godz. 10.00. – na specjalną Mszę św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. będzie agapa w salce katechetycznej.
  • Dzisiaj rozpoczyna się w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.00. i trwać będzie do godz. 18.15. W poniedziałek i wtorek adoracja będzie od godz. 8.30. do godz. 18.15. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tej modlitwie i medytacji. W tyle kościoła jest wystawiona lista na którą należy wpisać swoje uczestnictwo w adoracji. Pragniemy w ten sposób wypełnić czas adoracji, aby nie pozostawić Pana Jezusa w pustym kościele.
  • W poniedziałek zapraszamy na spotkanie formacyjne grupę starszą,  młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Początek o 19.30 w salce.
  • W środę rozpoczyna się Wielki Post, czas wyciszenia, umartwienia i modlitwy, który ma nas przygotować do przeżywania Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawione o godz. 7.00., 8.00., 17.00. (dla dzieci), 18.30., 20.00. (dla młodzieży). Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. W środę obowiązuje post ścisły. Polega on na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych, oraz spożyciu trzech posiłków w tym jednego do syta. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17.00. dla dzieci, a o 18.00. dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45.
  • W sobotę 17 lutego o godz. 10.00 rozpocznie się w salce parafialnej spotkanie Wolontariatu Misyjnego Salvator. Zapraszamy do uczestnictwa młodzież licealną i akademicką.
  • W dniu 3 marca br. w Trzebini k. Krakowa odbędzie się wielkopostne czuwanie dla młodzieży. W programie będzie m.in. spotkanie z aktorką Patrycją Hurlak, autorką książki „Nawrócona Wiedźma”. Zgłoszenia i szczegóły u ks. Adriana.
  • Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu podczas niedzielnej Eucharystii o godz. 20.00. będzie prowadzony cykl katechez o Mszy Świętej pt. Rozpoznać Jezusa przy Łamaniu Chleba.  Przez okres Wielkiego Postu Eucharystia o godz. 20.00 będzie poprzedzona pół godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu.
  • Serdecznie zapraszamy osoby zaangażowane w projekt Caritas „Rodzina Rodzinie”  i wszystkich zainteresowanych na spotkanie z paniami: Anną Kądzielską koordynatorką projektu, oraz Martą Titaniec naocznym świadkiem cierpienia Syryjczyków. Spotkanie odbędzie się w sobotę 24 lutego o godzinie 17.00 w salce parafialnej.
  • Istnieje jeszcze możliwość zamawiania intencji mszalnych, które zostaną odprawione w Ziemi Świętej podczas pielgrzymki ks. Kamila z młodzieżą akademicką.

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze   życzenia.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.

 

Parafia NMP Matki Zbawiciela ul. Olimpijska 82/84  02—636 Warszawa

e-mail: warszawa.sds@gmail.com          www.warszawa.sds.pl