Ogłoszenia na VIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na VIII Niedzielę Zwykłą

Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek – św. Kazimierza, królewicza

Informacje duszpasterskie:

  • Dzisiaj rozpoczyna się w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.00. i trwać będzie do godz. 18.15. W poniedziałek i wtorek adoracja będzie od godz. 8.30. do godz. 18.15. O godz. 15.00. będziemy odmawiać Koronkę  do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tej modlitwie i medytacji. Prośmy o łaskę miłosierdzia dla nas, dla naszych parafian, a szczególnie dla tych co profanują symbole religijne i ranią uczucia wierzących.
  • Grupę licealną kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne  w poniedziałek 4 marca o godz. 19.30.
  • W środę rozpoczyna się Wielki Post, czas wyciszenia, umartwienia i modlitwy,  który ma nas przygotować do przeżywania Świat Wielkanocnych. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawione o godz. 7.00., 8.00., 17.00. (dla dzieci), 18.30., 20.00. (dla młodzieży). Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. W środę obowiązuje post ścisły. Polega on na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych, oraz spożyciu trzech posiłków w tym jednego do syta. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17.00. dla dzieci, a o 18.00. dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45.
  • Chętnych zapraszamy do udziału w liturgii stacyjnej, która rozpocznie się w najbliższą środę. Wykaz kościołów stacyjnych wywieszony jest w gablotce.
  • W następną niedzielę o godz. 10.00. odprawimy Mszę św. w int. Członków Bractwa Szkaplerznego.
  • Osoby zainteresowane dwudniową pielgrzymką do Sokółki, Supraśla i Białegostoku zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek – 5 marca – o godz. 19.15.  do salki parafialnej.
  • Zapraszamy do udziału w wielkopostnym dniu skupienia w sobotę 30 marca br w  Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto koło Warszawy. Zapisy z przedpłatą 50 zł do dnia 17 marca włącznie – w zakrystii.

 

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze   życzenia

    Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.

 

Parafia NMP Matki Zbawiciela ul. Olimpijska 82/84  02—636 Warszawa

e-mail: warszawa.sds@gmail.com          www.warszawa.sds.pl