Ogłoszenia na VIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na VIII Niedzielę Zwykłą

Informacje duszpasterskie:

  • Dzisiaj rozpoczyna się w naszym kościele  Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.

Adoracja Najświętszego sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.00  i trwać będzie do godz. 18.15.
W poniedziałek i wtorek adoracja będzie od godz. 8.30. do godz. 18.15. O godz. 15.00. będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tej modlitwie i medytacji. Prośmy o łaskę miłosierdzia dla nas, dla naszych parafian, a szczególnie dla tych co profanują symbole religijne i ranią uczucia wierzących.

  • W środę rozpoczyna się Wielki Post, czas wyciszenia, umartwienia i modlitwy, który ma nas przygotować do przeżywania Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawione o godz. 7.00., 8.00., 17.00.(dla dzieci), 18.30., 20.00.(dla młodzieży). Podczas każdej mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. W środę obowiązuje post ścisły. Polega on na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych, oraz spożyciu trzech posiłków w tym jednego do syta. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17.00. dla dzieci, a o 18.00. dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45.
  • Zapraszamy do udziału w projekcie: Trafić za kratki, który będzie realizowany przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu na Mszach św. o godz.  20.00. Poruszane zagadnienia będą dotyczyły sakramentu pokuty i pojednania. Bliższe informacje na plakatach.
  • Chętnych zapraszamy do udziału w liturgii stacyjnej, która rozpoczyna się w najbliższą środę. Wykaz kościołów stacyjnych wywieszony jest w gablotce.
  • Pamięci modlitewnej polecamy Ks. Kard. Kazimierza Nycza z okazji przypadającej w tym tygodniu dziesiątej rocznicy Jego nominacji na Metropolitę Warszawskiego, oraz z okazji Imienin obchodzonych w liturgiczne święto św. Kazimierza, królewicza w najbliższą sobotę.

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.