Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Dzisiaj w naszej parafii odbywają się rekolekcje wielkopostne dla dzieci, które prowadzą Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża, posługujące w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Rekolekcje potrwają od mszy św. o godz. 11.30, następnie w salkach pod kościołem do godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w rekolekcjach.

 

W poniedziałek o godz. 18.00 nabożeństwo przez wstawiennictwo bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież naszej parafii – od godz. 20.00 do godz. 21.00. W niedzielę msza św. w intencji członków Bractwa Szkaplerznego i nabożeństwo do NMP z Góry Karmel.

 

Na najbliższym spotkaniu Duszpasterstwa Student+ w ramach cyklu „wiara i nauka” będziemy gościli ks. dr. Jacka Połowianiuka, wykładowcę prawa kanonicznego, z tematem: „Przeszkody do zawarcia sakramentu małżeństwa a powody jego nieważności”. Duszpasterstwo Student+ zaprasza studentów i absolwentów uczelni wyższych na wyjazdowe rekolekcje wielkopostne w dniach 16-19 marca w Krakowie w Centrum Formacji Duchowej. Koszt 300 zł od osoby. Szczegóły i zapisy u księdza Marka.

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 18.00, dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.45. W każdą niedzielę Wielkie Postu odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 18.30, do rozpoczęcia mszy o godz. 20.00.

 

Od środy popielcowej do Niedzieli Palmowej, skarbona „Chleb św. Antoniego” (przy wejściu na chór) przeznaczona jest na jałmużnę wielkopostną jako pomoc świąteczną dla naszych potrzebujących parafian. W chwili obecnej jest to to 11 osób w wieku od 65 do 96 lat. Są to osoby samotne, z niskimi emeryturami i rentami, często z niepełnosprawnościami, nowotworami, schorzeniami kręgosłupa, trudnościami z poruszaniem się i wychodzeniem z domu, wymagające rehabilitacji i pomocy przy codziennych czynnościach. Dziękujemy za Waszą hojność na potrzeby parafian.

 

Dziękujemy za ofiary złożone do skarbony na pomoc Ukrainie. Ofiarowali Państwo 5 736,50 zł. Bóg zapłać za waszą hojność.

 

Dzisiaj obchodzony jest Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami „Ad Gentes”. Ofiary na pomoc misjonarzom można złożyć do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła.

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary. Życzymy błogosławionej niedzieli.