Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:

Środa –  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Czwartek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bp i dK

 

Informacje duszpasterskie:

Wtorek jest ostatnim dniem roku kalendarzowego. Z tej okazji odprawimy specjalne nabożeństwo dziękczynno przebłagalne o godz. 18.00. na które serdecznie zapraszamy.

Środa jest pierwszym dniem Nowego Roku. W tym dniu przypada   Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W Kościele Powszechnym obchodzony jest Światowy Dzień Pokoju. W Nowy Rok mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W tym dniu Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 20.00., której nie będzie.

Od czwartku – 2 stycznia – rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Plan kolędy obecnego tygodnia przedstawia się następująco:

Czwartek – ul. Karolinki, Wołoska, Staszowska, Syryńska, Miłobędzka,   Woronicza 29, Bełska – domy jednorodzinne 12, 28

Piątek – ul. Etiudy Rew. 44, 46; Płatowcowa

Sobota – ul. Malawskiego 1, 3 (od godz. 15.00.)

Kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00. W sobotę o godz. 15.00.

W czasie kolędy kancelaria parafialne nie będzie czynna w godzinach popołudniowych. Sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w sobotę, a sprawy pilne w godzinach przedpołudniowych. Na czas kolędy zawieszamy też  wszystkie wieczorne spotkania grup parafialnych. Mieszkańców osiedla Marina, a także bloków przy ul. Konstruktorskiej, Woronicza i Racjonalizacji, którzy po raz pierwszy chcą przyjąć księdza po kolędzie, prosimy o zgłoszenie w zakrystii, lub e-mailem, albo telefonicznie.

W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W sobotę  o godz. 8.00. odprawimy Mszę św. w intencji Członków Róż Różańcowych.