Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek –  Uroczystość Poświecenia Kościoła

Wtorek – św. Justyna, m

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Sobota – św. Bonifacego, bp i m.

      Informacje duszpasterskie:

W poniedziałek przypada 6 rocznica poświęcenia naszego kościoła, którego dokonał Metropolita Warszawski Kard. Kazimierz Nycz.              W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.30 młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli J.E. bp Rafał Markowski. Prosimy naszych parafian, aby w tym dniu starali się uczestniczyć w Mszach porannych, gdyż na wieczornej Mszy św. kościół będzie zarezerwowany dla młodzieży, Ich rodziców i świadków bierzmowania. O godz. 18.00. odmówimy Litanię loretańską do NMP.

Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa ku Czci NSPJ o godz. 18.00.

W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała – Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 8.30., 10.00., 11.30., 13.00., 18.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W tym roku ze względu obowiązujące jeszcze wymogi sanitarne nie możemy organizować procesji ulicami parafii, nie mamy też możliwości zorganizowania procesji wokół kościoła. Będzie możliwość oddania Czci Jezusowi w Najświętszym Sakramencie po Mszy św. wieczornej podczas adoracji w ciszy do godz. 20.30. Jak co roku zaprosiliśmy naszych współbraci z Seminarium Duchownego    w Bagnie. Kazania w tym dniu wygłosi ks. Paweł Radziejewski – Magister Nowicjatu. Ofiary składane na tacę w tym dniu, przeznaczone są na potrzeby naszego seminarium.

W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.  W czwartek o godz. 8.30. odprawimy Mszę św. w intencji powołań kapłańskich, a w sobotę o godz. 8.00. w intencji Róż Różańcowych.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć naszego współbrata ks. Józefa Tarnówkę, który na wszystkich Mszach św. przybliży nam duchową sylwetkę bł. Franciszka Jordana – założyciela Salwatorianów.