Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Dzisiaj rozpoczyna się w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.00. i trwać będzie do godz. 18.15. W poniedziałek i wtorek adoracja będzie od godz. 8.30. do godz. 18.15. O godz. 15.00. będziemy odmawiać Koronkę               do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa  w tej modlitwie i medytacji. W tyle kościoła jest wystawiona lista na którą należy wpisywać swoje uczestnictwo w adoracji. Pragniemy w ten sposób wypełnić czas adoracji, aby nie pozostawić Pana Jezusa w pustym kościele.

W środę rozpoczyna się Wielki Post, czas wyciszenia, umartwienia i modlitwy, który ma nas przygotować do przeżywania Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawione o godz. 7.00., 8.00., 17.00., 18.30.. 20.00. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem.   W środę obowiązuje post ścisły. Polega on na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych, oraz spożyciu trzech posiłków w tym jednego do syta. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17.00. dla dzieci,    a o godz. 18.00. dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45.

Chętnych zapraszamy do udziału w liturgii stacyjnej, która rozpocznie się  w najbliższą środę. Wykaz kościołów stacyjnych wywieszony jest w gablotce.

We wtorek – 25 lutego o godz. 16.30., na zakończenie karnawału – odbędzie  się spotkanie dla grupy pielgrzymkowej w salce parafialnej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

W piątek o godz. 19.15 odbędzie się obowiązkowe spotkanie pierwszego roku formacji kandydatów do bierzmowania.

W ostatnią sobotę miesiąca – 29 lutego o godz. 18.30.  – zapraszamy do udziału we Mszy św. za powołanych do małżeństwa. Wypisane intencje indywidualne można składać do pudełka znajdującego się w tyle kościoła                    z napisem „Tak na Serio”.

Osoby, które zechcą uczestniczyć we Mszy beatyfikacyjnej ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego na Placu Piłsudskiego – 7 czerwca br o godz. 12.00., proszone są o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii do 22 marca, aby można było uzyskać karty wstępu dla nich w Biurze Komitetu Organizacyjnego przy Warszawskiej Kurii Metropolitalnej.