Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:

 

Poniedziałek – św. Cecylii, dz. i m.

Środa – św. Andrzeja Dung-Lac, kapł.  i Towarzyszy,  mm.

 

            Informacje duszpasterskie:

Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy za zmarłych. Codziennie odprawiamy Mszę św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach, a o godz. 18.00. odmawiamy różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych.

W ostatnią sobotę miesiąca – 27  listopada – zapraszamy na Mszę św.  w intencji powołanych do małżeństwa o godz. 18.30. Wypisane prośby można składać do pudełka znajdującego się w tyle kościoła z napisem „Tak na serio”. Po Mszy św. zapraszamy na modlitewne czuwanie w intencji małżeństw   i rodzin.

Dziękujemy za ofiary złożone w poprzednią niedzielę dla mieszkańców   Libanu w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym,  zebraną kwotę 3824 zł. przekazaliśmy do Kurii. Dziękujemy także osobom zbierającym ofiary.

Dzisiaj- na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski –  po Mszach św. – będą zbierane ofiary do puszek  na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

Za tydzień rozpoczynamy Okres Adwentu, który równocześnie rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny w Kościele Katolickim.

Przez wszystkie niedziele adwentu zapraszamy parafian na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczynać się będzie po Mszy św. o godz. 18.30. i potrwa do godz. 20.00.

Zapraszamy osoby chętne  do udziału w Adwentowym Dniu Skupienia  w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku, który odbędzie się  w sobotę -11 grudnia 2021 r. Koszt wyjazdu wynosi 100 zł. Zapisy w zakrystii z przedpłatą 50 zł., do dnia 8 grudnia – włącznie.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz kościoła.

 

Ju