Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – św. Ambrożego, bp i dK

Środa – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W tym dniu Salwatorianie obchodzą swoje patronalne Święto. Będziemy modlić się o potrzebne łaski dla Zgromadzenia, oraz nowe powołania zakonne.

   Informacje duszpasterskie:

Zapraszamy na Msze św. Roratnie codziennie o godz. 7.00.  Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.30. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – do godz. 20.00.

W następną niedzielę – 12 grudnia – rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które wygłosi nasz współbrat ks. Paweł Wróbel – Wicerektor   i Dyrektor Studiów w naszym Seminarium w Bagnie. Rekolekcje potrwają do środy.

Za tydzień – w niedzielę o godz. 10.00. – odprawimy Mszę św. w intencji Członków Bractwa Szkaplerznego.

Zapraszamy osoby chętne  do udziału w Adwentowym Dniu Skupienia   w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku, który odbędzie się  w sobotę -11 grudnia 2021 r. Koszt wyjazdu wynosi 100 zł. Zapisy w zakrystii z przedpłatą 50 zł., do dnia 8 grudnia – włącznie.

Dzisiaj po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Można już w zakrystii zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny, oraz nabyć świece Caritas- Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena świec wynosi –   8 zł. – mniejsze, 18 zł. – większe. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na świąteczne prezenty dla dzieci z ubogich rodzin.

Pragniemy poinformować, że w styczniu odwiedziny duszpasterskie, czyli  kolęda, odbędzie się tylko w tych rodzinach, które będą sobie tego życzyły. Swoje zgłoszenia będzie można zostawiać w zakrystii, ewentualnie drogą emailową.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz kościoła.