Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – św. Antoniego, opata

Środa – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp

Piątek – św. Agnieszki, dz. i m.

Informacje duszpasterskie:

W Kościele Warszawskim trwa faza diecezjalna XVI Zwyczajnego Synodu Biskupów. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i jej wypełnienie. W naszej parafii będzie to dopełnienie do tego co zostało wypracowane w dwóch grupach. Ankiety są dostępne w tyle  kościoła. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie,  lub  we wspólnocie. Prosimy o  włączenie się w dzieło Synodu i dostarczenie wypełnionych ankiet do 30 stycznia.

Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie u tych rodzin, które zgłosiły taką wolę. Czynimy to zgodnie z planem wywieszonym w gablotce i na naszej stronie parafialnej w internecie.  Duszpasterze w czasie odwiedzin  mają założone maseczki i przed wejściem do kolejnej rodziny dezynfekują dłonie. Wszyscy kapłani są w pełni zaszczepieni. W czasie kolędy kancelaria parafialna  jest  czynna tylko w soboty od godz. 9.00. do 10.00.  Sprawy pilne można załatwiać przed południem.

Zapraszamy – od lutego do czerwca – na dodatkowe nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, które organizuje ks. Kamil z grupą „ Królowa Pokoju”.  W programie będzie Msza św. o godz. 18.30., adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec. Będzie też możliwość przystąpienia do spowiedzi wynagradzającej pięć zniewag i bluźnierstw raniących Niepokalane Serce Maryi. Szczegóły są na plakacie w gablotce.

Przypominamy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów sanitarnych, w tym o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz kościoła.