Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

 Kalendarz liturgiczny:

Piątek – Święto św. Kazimierza, Królewicza

Informacje duszpasterskie:

Dzisiaj rozpoczyna  się w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.00.  i trwać będzie do godz. 18.15. W poniedziałek i wtorek adoracja  będzie trwała od godz. 8.30. do godz. 18.15. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tej modlitwie i medytacji. W sposób szczególny  wypraszajmy pokój dla Ukrainy.

W środę rozpoczyna się Wielki Post, czas wyciszenia, umartwienia i modlitwy, który ma nas przygotować do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawione o godz. 7.00., 8.00., 17.00., 18.30., 20.00. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. W środę obowiązuje post ścisły. Polega on na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych, oraz spożyciu trzech posiłków w tym jednego do syta. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17.00. dla dzieci, a o godz. 18.00. dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45.

Chętnych zapraszamy do udziału w liturgii stacyjnej, która rozpocznie się w najbliższą środę. Wykaz kościołów stacyjnych wywieszony jest w gablotce.

W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek o godz.8.00. odprawimy Mszę św. w intencji powołań kapłańskich.       W sobotę natomiast będzie Msza św. o godz. 8.00 w intencji Róż Różańcowych. Wieczorem – w sobotę – będzie dodatkowe nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, organizowane przez ks. Kamila z grupą  „ Królowa Pokoju”. W programie Msza św. o 18.30., adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec.

Na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski dzisiaj po Mszach św., a także  w Środę Popielcową – po Mszach św. – będą zbierane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w czasie inwazji zbrojnej na Ukrainę.

Przypominamy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów sanitarnych, w tym o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz kościoła.