Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:

Piątek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Informacje duszpasterskie:

Dzisiaj o godz. 17.45. będą odprawione Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00. dla dzieci, dla dorosłych o 18.00.

Na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w piątek będziemy się jednoczyć z Ojcem Świętym Franciszkiem, który o godz. 17.00 dokona  Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W naszym kościele o godz. 17.00. będzie planowo Droga krzyżowa dla dzieci; o 17.30. podczas modlitwy różańcowej odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy     Niepokalanemu Sercu Maryi, a o 18.00. będzie Droga Krzyżowa dla dorosłych.

W piątek na Mszy św. o godz. 18.30. będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji  dziecka poczętego. Polega ona na codziennej modlitwie  za poczęte dziecko, przez 9 miesięcy. Deklaracje i kartki z modlitwą dostępne będą przed Mszą św.

Zapraszamy w okresie Wielkiego Postu na nabożeństwa Różańcowe w intencji pokoju na Ukrainie o godz. 18.00.

Zapraszamy do udziału w Wielkopostnym Dniu Skupienia w Sanktuarium  Matki  Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach. Wyjazd w najbliższą sobotę. Koszt wynosi 120 zł. Zapisy z przedpłatą 50 zł  do wtorku – włącznie.

W ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.30. odprawimy Mszę św. w intencji powołanych do małżeństwa. Wypisane intencje indywidualne można składać  do pudełka znajdującego się w tyle kościoła z napisem „Tak na serio”.

Dziękujemy za złożone ofiary dla misjonarzy w ostatnią niedzielę. Zebraną  kwotę 2565 zł przekazaliśmy do kurii. Dziękujemy także wszystkim osobom zbierającym  ofiary.

Jak już ogłaszaliśmy przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest  zorganizowana akcja „ Pomagam Ukrainie”. Jako parafia włączamy się do tej akcji poprzez wsparcie finansowe. Wszystkich chętnych do pomocy prosimy  o składanie ofiar do skarbonki w tyle kościoła z napisem ofiara dla Ukrainy. Na zakończenie każdego miesiąca będziemy podawać jaką kwotę zebraliśmy na ten cel.

W następną niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które wygłosi  nasz współbrat ks. Adam Ziółkowski – Sekretarz Prowincjalny.

W piątek 1 kwietnia odbędzie się II edycja Nocnej Rowerowej Drogi  Krzyżowej dookoła Warszawy. Zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek do udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji na facebooku naszej parafii, oraz u ks. Kamila.