Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy w liturgii Wielki Tydzień, czas zamyślenia nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Zbawiciela. Liturgia uobecnia te tajemnice we wspólnocie Kościoła, czyniąc je wydarzeniami zbawczymi.

 

Dzisiaj o godz. 17.45. ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W ramach duchowego przygotowania do Triduum Paschalnego zapraszamy do udziału w pasyjnym czuwaniu muzycznym, które poprowadzi zespół „powiedzieCisię”. Czuwanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek  i rozpocznie się Mszą św. o 18:30.

W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się w naszej świątyni o godz. 18.30. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja trwać będzie do godz. 22.00.

W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00. do godz. 17.30. O godz. 15.00. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30. odprawimy Drogę Krzyżową. Uroczystą Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.30. Po ceremoniach przeniesienie Pana Jezusa  do Grobu, przy którym adoracja potrwa do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane w Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie będzie od godz. 8.00. do godz. 18.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny rozpocznie się o godz. 9.00. i potrwa do godz. 17.00. Świecenie pokarmów będzie co pół godziny.  Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy przed kościołem o godz. 20.00. Na tę liturgie prosimy przynieść świece.

Okazja do spowiedzi będzie w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 8.00. do godz. 12.00., następnie od godz. 14.00. do godz. 17.00.

Dzisiaj po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc rodzinom ubogim i wielodzietnym z naszej parafii z okazji zbliżających się świąt.

Kancelaria parafialna w czwartek i sobotę nie będzie czynna.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o godz. 6.30. procesją  Rezurekcyjną. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 8.30.

Nasza wspólnota parafialna  włączyła się do akcji „ Pomagam Ukrainie” zorganizowanej przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o składanie ofiar do skarbonki w tyle kościoła z napisem ofiara dla Ukrainy.