Ogłoszenia parafialne – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 26 lutego 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 26 lutego 2023 roku

W kalendarzu liturgicznym w sobotę obchodzimy święto św. Kazimierza – królewicza. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek msza św. w intencji powołań o godz. 8.00, a godz. 18.00 nabożeństwo powołaniowe. W sobotę o godz. 8.00 msza św. w intencji Róż Różańcowych i nabożeństwo pierwszosobotnie.

 

Od środy popielcowej do Niedzieli Palmowej, skarbona „Chleb św. Antoniego” (przy wejściu na chór) przeznaczona jest na jałmużnę wielkopostną jako pomoc świąteczną dla naszych potrzebujących parafian. Z bieżących środków w ostatnim czasie zostały podjęte następujące działania: zorganizowano spotkanie opłatkowe oraz spotkanie dla chorych, zostały zrobione zakupy na bieżące potrzeby, jak np. kołdra, buty, wózek zakupowy, itp. Ponadto środki zostały przeznaczone na dopłatę do czynszu, zakup niezbędnych lekarstw przed operacją i na bieżące drobne zakupy w zależności od aktualnych potrzeb naszych potrzebujących parafian. W najbliższych dniach zostanie udzielona pomoc materialna i drobny upominek. Na te cele przeznaczono ok. 4 000,00 zł. Wolontariusze grupy charytatywnej mają na bieżąco kontakt z naszymi potrzebującymi, których w chwili obecnej jest 11. Poinformowano nas jeszcze o 2 parafianach, których chcemy objąć naszą opieką.

 

Odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, abp. Stanisława Gądeckiego, włączamy się w pomoc materialną dla Ukrainy. Ofiary przeznaczone dla Ukrainy można składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła. Za tydzień w niedzielę w ten sam sposób zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.

 

We wtorek 28 lutego godz. 19.30 zapraszamy uczniów klas 8. na spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, które odbędzie się w salce pod kościołem.

 

W piątek, 3 marca przypada 16 rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie, a w sobotę 4 marca jego imieniny. Pamiętajmy o Kardynale Kazimierzu w naszych modlitwach.

 

W niedzielę 5 marca odbędą się w naszej parafii rekolekcje dla dzieci, które poprowadzą Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża, posługujące w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Rekolekcje rozpoczną się mszą św. o godz. 11.30, następnie w salkach pod kościołem odbędą się spotkania dla dzieci. Zaplanowano m.in. podróż śladami małej Róży, niewidzialną wystawę i spotkanie rodzinne. Spotkania potrwają do godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w rekolekcjach.

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 18.00, dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.45.

 

W imieniu Duszpasterstwa Student+ serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy podczas balu charytatywnego przekazali środki pielęgnacyjne oraz przedmioty na aukcje na rzecz hospicjum onkologicznego sióstr Felicjanek. Dziękujemy również wszystkim zwycięzcom aukcji, z których w sumie zebrana została kwota 5 520,00 zł. W intencji wszystkich ofiarodawców oraz osób, które pomogły
w organizacji balu zostanie odprawiona Msza Święta w ramach spotkania duszpasterstwa w najbliższy czwartek o godz. 20.00.

 

W niedziele Wielkie Postu Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 18.30, do rozpoczęcia mszy o godz. 20.00.