Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022 roku

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022 roku

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia obchodzimy: w środę wspomnienie św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła; w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Salwatorianie obchodzą 141. rocznicę założenia Zgromadzenia. Podczas mszy św. o godz. 18.30 będziemy polecali w modlitwie nasze zgromadzenie zakonne, współbraci posługujących w Polsce i poza granicami i prosili o powołania kapłańskie i zakonne. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 msza św. w intencji członków Bractwa Szkaplerznego.

Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Szymon Kula SDS, przełożony wspólnoty zakonnej w Elblągu. Rekolekcje potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne wygłoszone będą na wszystkich mszach dzisiaj i w dni powszednie. Pół godziny przed każdą mszą św. okazja do spowiedzi. We wtorek 6 grudnia adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 22.00 (z wyjątkiem mszy o 18.30). W tych godzinach będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. We wtorek i środę (6 i 7 grudnia) składka będzie przeznczona dla ks. rekolekcjonisty jako wyraz naszego podziękowania za prowadzenie nas drogami Słowa Bożego podczas rekolekcji. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym czasie modlitwy i skupienia, przygotowującym nas do Uroczystości Narodzenia Jezusa.

Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Skarbona w tyle kościoła – przy wyjściu – w dniu dzisiejszym przeznaczona będzie na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Przy tej okazji informujemy, że dzięki Waszym ofiarom przekazaliśmy
ks. Damianowi Pankowiakowi 2000 $ w gotówce.

Zapraszamy na msze św. roratnie, codziennie (oprócz niedzieli) o godz. 7.00. W każdą Niedzielę Adwentu Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 18.30 do rozpoczęcia mszy o godz. 20.00 oraz po mszach św. błogosławieństwo opłatków, które będzie można nabyć w zakrystii. Dostępne są również wigilijne świece Caritas.

Jak co roku w okresie przedświątecznym chcemy wspomóc najbardziej potrzebujących parafian. Do 3 Niedzieli Adwentu włącznie ofiary składane do skarbony „Ofiara na chleb św. Antoniego”, która umieszczona jest przy wejściu na chór, przeznaczone będą dla wspomnianych parafian. Serdecznie dziękujemy za Waszą otwartość na potrzeby parafian.

 W czwartek o godz. 19.30 Duszpasterstwo Student Plus zaprasza na spotkanie biblijno-modlitewne z cyklu „Duchowe podróże do Ziemi Świętej- Kafarnaum.”

 W sobotę 10 grudnia o godz. 11.00 do salki pod kościołem zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania. Spotkanie odbędzie się dla 1 roku formacji do bierzmowania.

Przygotowywanie adwentowych lampionów to bardzo piękny i stary zwyczaj, dlatego zapraszamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszy Lampion Adwentowy. W pierwszej kategorii będą oceniane lampiony wykonane własnoręcznie od podstaw, w drugiej gotowe lampiony, ale samodzielnie przyozdobione. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w 4 Niedzielę Adwentu podczas mszy o godz. 11.30.

W ramach duszpasterstwa Student Plus w dniach od 16 do 18 grudnia w Otwocku odbędą się rekolekcje weekendowe dla studentów i pracujących na temat: „Z sobą, Bogiem, innym człowiekiem. Od relacji ze sobą do relacji z innymi”. Poprowadzi je ks. Marek Sawicki. Zapisy
u ks. Marka.

Od 2 do 31 stycznia 2023 roku odbędą się wizyty duszpasterskie. Kolęda w domach naszych parafian odbędzie się w podanych terminach (w gablotce, na stronie internetowej i Facebooku) po wcześniejszym zgłoszeniu w zakrystii, kancelarii, telefonicznie (22 646 46 69) lub mailowo: warszawa.sds@gmail.com. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, adres
i numer telefonu.

W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na 2023 rok.

 Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Życzymy Wam dobrej niedzieli i błogosławionych owoców adwentowych rekolekcji.