Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkanocna, 16 kwietnia 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkanocna, 16 kwietnia 2023 roku

Obchodzimy dzisiaj Święto Miłosierdzia. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała św. Faustyna. Z tym dniem związane są obietnice. Największą z nich jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi (bez przywiązania do najmniejszego grzechu), w duchu nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli w postawie ufności wobec Boga i czynnej miłości bliźniego.

O godz. 15.00 zostanie odprawiona Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą oraz od godz. 15.00 do godz. 20.00.

Za tydzień w niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Łukasza Anioła SDS – dyrektora Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, który wygłosi do nas słowo podczas każdej mszy św.

Dzień wcześniej, w sobotę, ks. Łukasz poprowadzi Dzień skupienia dla chłopców i młodzieży męskiej (od 7 klasy szkoły podstawowej). Rozpoczęcie o godz. 10.00 w salkach pod kościołem. Serdecznie zapraszamy.

Informujemy, że w tabernakulum przechowywane są w osobnym naczyniu liturgicznym konsekrowane hostie o niskiej zawartości glutenu, przeznaczone dla osób chorych na celiakię. Parafianie, którzy mogą przyjmować Ciało Pańskie tylko w ten sposób, proszeni są
o jednorazowe zgłoszenie tego faktu Proboszczowi. Nie będzie wtedy potrzeby (z wyjątkiem gości) każdorazowego zgłaszania. Zalecamy, by do komunii przystępować przed pozostałymi wiernymi, informując tylko księdza rozdzielającego Ciało Pańskie.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Życzymy Wam dobrej niedzieli i owocnego tygodnia.