Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2022 roku

Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2022 roku

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Łucji – dziewicy i męczennicy; w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża – kapłana i doktora Kościoła.

Dni powszednie od 17 do 24 grudnia są bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Od piątku, 16 grudnia, na godz. 18.00 zapraszamy na Nowennę przed Bożym Narodzeniem.

 

Zapraszamy na msze św. roratnie, codziennie (oprócz niedzieli) o godz. 7.00. W każdą Niedzielę Adwentu Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 18.30 do rozpoczęcia mszy o godz. 20.00 oraz po mszach św. błogosławieństwo opłatków, które będzie można nabyć w zakrystii.

 

W najbliższy czwartek o godz.19.30 Duszpasterstwo Student Plus zaprasza na projekcję filmu pt.: „Boże Ciało” i wspólną dyskusję. Serdecznie zapraszamy.

 

Przygotowywanie adwentowych lampionów to bardzo piękny i stary zwyczaj, dlatego zapraszamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszy Lampion Adwentowy. W pierwszej kategorii będą oceniane lampiony wykonane własnoręcznie od podstaw, w drugiej gotowe lampiony, ale samodzielnie przyozdobione. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w 4 Niedzielę Adwentu podczas mszy o godz. 11.30.

 

Od 2 do 31 stycznia 2023 roku odbędą się wizyty duszpasterskie. Kolęda w domach naszych parafian odbędzie się w podanych terminach (w gablotce, na stronie internetowej i Facebooku) po wcześniejszym zgłoszeniu w zakrystii, kancelarii, telefonicznie (22 646 46 69) lub mailowo: warszawa.sds@gmail.com. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, adres
i numer telefonu.

 

Trwają zapisy na wyjazdowe rekolekcje z Duszpasterstwem Student Plus w dniach 16-18 grudnia w Otwocku. Temat rekolekcji: „Z sobą, Bogiem, innym człowiekiem. Od relacji ze sobą do relacji z innymi.” Zgłoszenia u księdza Marka do 15 grudnia.

 

31 grudnia o godz. 19.00 w katolickim centrum kultury „Dobre miejsce” Duszpasterstwo Student Plus organizuje Sylwestra dla studentów i pracujących. Bliższe informacje i zapisy u księdza Marka do 30 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

 

W ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie przekazaliśmy 2 330,00 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone na ten cel ofiary.

 

W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na 2023 rok.

 

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Życzymy Wam dobrej i błogosławionej niedzieli.