Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 roku

Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 roku

W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 18.00 nabożeństwo w intencji powołań,
o godz. 18.30 msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Natomiast we wtorek
o godz. 18.00 nabożeństwo przez wstawiennictwo bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana.
W niedzielę o godz. 10.00 msza św. w intencji członków Bractwa szkaplerznego i nabożeństwo
do NMP z Góry Karmel.

Dzisiaj po mszy o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu (do wieczornej mszy).

 Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest
w piątki o godz. 18.00, dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.45. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 18.30, do rozpoczęcia mszy o godz. 20.00.

 Skarbonka „chleb św. Antoniego” przeznaczona jest na jałmużnę wielkopostną jako pomoc świąteczną dla ubogich naszej parafii.

Za tydzień w niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Paweł Wróbel SDS, przełożony wspólnoty zakonnej w Krakowie, postulator procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć. Rekolekcje potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne wygłoszone będą na wszystkich mszach w niedzielę i w dni powszednie. W poniedziałek zostanie odprawiona dodatkowa msza
z nauką rekolekcyjną o godz. 20.00.

We wtorek 12 marca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 21.00 (z wyjątkiem mszy o 18.30). W tych godzinach będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W środę, 13 marca, o godz. 19.30 odbędzie się śpiewana Droga Krzyżowa. „Golgota Jasnogórska” to poetycka Droga Krzyżowa złożona z tekstów Ernesta Brylla z muzyką i w wykonaniu Heleny Adwent i Marcina Stycznia. Serdecznie zapraszamy do udziału.

We wtorek i środę (12 i 13 marca) składka będzie przeznczona dla ks. rekolekcjonisty jako wyraz naszego podziękowania za prowadzenie nas drogami Słowa Bożego podczas rekolekcji. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym czasie modlitwy i skupienia, przygotowującym nas do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Duszpasterstwo Student+ zaprasza studentów i pracujących na rekolekcje do Polskiego Loretto koło Wyszkowa w dniach 7-10 marca w temacie „Moc w słabości się doskonali”. Koszt za pobyt z wyżywieniem 300 zł. od osoby. Szczegóły i zapisy u ks. Marka lub przez stronę na Facebooku.

Spotkania wspólnot w tym tygodniu.

We wtorek duszpasterstwo małżeństw i rodzin o godz. 19.30; w środę ministranci o godz. 19.00, lektorzy o godz. 19.15; w piątek młodzież RMS o godz. 19.30, próba chóru Magnificat o godz. 19.30; w niedzielę o godz. 10.30 próba Chóru z chmur, o godz. 18.30 próba Dwudziestek.

W zakrystii są dostępne świece – paschaliki na Wigilię Paschalną i stół wielkanocny.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na fundusz inwestycyjno – remontowy naszej parafii.  Życzymy Wam dobrej niedzieli i owocnego tygodnia.