Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022 roku

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022 roku

Drodzy Parafianie!

 Zapraszam na msze św. roratnie, do piątku włącznie, o godz. 7.00. O godz. 18.00 odprawiamy Nowennę przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Dzisiaj po mszach św. błogosławieństwo opłatków.

W tym tygodniu okazja do spowiedzi będzie w następujących godzinach: dzisiaj przed każdą mszą św., a w tygodniu – od poniedziałku do piątku od 6.45 do 8.30 i od 18.00 do 22.00.

Od godz. 18.00 do 22.00 będzie wystawiony w kaplicy Najświętszy Sakrament (z wyjątkiem mszy o godz. 18.30). Piątkowa Adoracja odbędzie się w ciszy. Zachęcam do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty i pojednania.

W sobotę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, rozpoczynając świętowanie Bożego Narodzenia. Pamiętajmy tego wieczoru o wspólnej modlitwie i o odczytaniu Ewangelii o narodzeniu Jezusa. W sobotę msza św. o godz. 7.00 i 8.00. Nie będzie mszy o godz. 18.30. Ostatni dzień Nowenny odmówimy po mszy św. o godz. 8.00.

Zapraszam na uroczystą Pasterkę o godz. 24.00. W Boże Narodzenie msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30. Nie będzie mszy św. o godz. 7.00 i 20.00. Mszy św. o godz. 20.00 nie będzie również 26 grudnia i 1 stycznia.

 W związku z tym, że liturgiczny obchód Święta Świętej Rodziny wypada w tym roku w piątek 30 grudnia, w dniu 26 grudnia na mszach świętych (po Ewangelii) odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków i rodzin. Msze św. tego dnia będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30.

 W sobotę 31 grudnia o godz. 18.30 msza św. w intencji powołanych do małżeństwa. Z tyłu kościoła jest pudełko z podpisem „Tak na Serio”. O godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynne za miniony 2022 rok.

 Od 2 do 31 stycznia 2023 roku odbędą się wizyty duszpasterskie. Kolęda w domach naszych parafian odbędzie się w podanych terminach (w gablotce, na stronie internetowej i Facebooku) po wcześniejszym zgłoszeniu w zakrystii, kancelarii, telefonicznie (22 646 46 69) lub mailowo: warszawa.sds@gmail.com. W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko, adres
i numer telefonu.

Zdaję sobie sprawę, że informacja o odwiedzinach duszpasterskich nie dotarła do wszystkich mieszkańców parafii. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w tej sprawie. Na dzisiaj uzyskałem zgodę na wywieszenie informacji na drzwiach wejściowych do bloków należących do Spółdzielni Politechnika.

Jeżeli ktoś z Państwa miałby możliwość umieszczenia takiego plakatu u siebie w bloku, prosiłbym o zgłoszenie się do zakrystii po mszy świętej. Czekam na zgodę Administracji Osiedla Marina Mokotów, ale są również budynki i domy jednorodzinne przy innych ulicach. Jeśli kto ma możliwość, za zgodą właściciela lub zarządcy, umieszczenia takiej informacji, to proszę
o pomoc.

Proszę również, jeśli jest taka możliwość, o poinformowanie sąsiadów lub zamieszczenie informacji na internetowych forach lub grupach sąsiedzkich.

Chciałbym, by każdy z naszych Parafian miał szanse uzyskania informacji o możliwości przyjęcia księdza, wspólnej modlitwy, błogosławieństwa i rozmowy.

Zapraszam na koncerty kolędowe, które odbędą się w naszym kościele. 7 stycznia (w sobotę) o godz. 19.00 góralską kolędę zaśpiewa dla nas kapela AleGroo. Koncert został sfinansowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów. 15 stycznia (w niedzielę) o godz. 17.00 koncert naszych zespołów: Chóru z chmur i Dwudziestek. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w koncertach i do wspólnego kolędowania.

W imieniu grupy charytatywnej naszej parafii serdecznie dziękuję za wsparcie ubogich z naszej parafii. Zebraliśmy na ten cel 10 140,10 zł. Członkowie grupy odwiedzili w sumie 11 potrzebujących, dowiadując się równocześnie o ich potrzebach. Na ten moment przeznaczyliśmy do przekazania im w gotówce 5 500,00 zł., a także zostały zrobione w poszczególnych przypadkach drobne zakupy. Sporządzona została lista potrzebnych artykułów spożywczych i przemysłowych, które zakupią i dostarczą nasi wolontariusze, jak również lista pilnych potrzeb do realizacji. Pozostała kwota zostanie przekazana po Nowym Roku, tak, aby nasza pomoc nie miała charakteru jednorazowego, ale wspomogła w bieżących potrzebach. Część kwoty pozostanie również na sytuacje nagłe i zakup potrzebnych artykułów.  O dysponowaniu ofiar będę informował na bieżąco. Grupa charytatywna przygotowuje zestawienie kontaktów i instytucji, z których mogą korzystać seniorzy i potrzebujący. W najbliższym czasie zostaną podane szczegółowe informacje. W imieniu grupy zapraszam na spotkanie kolędowe dla seniorów, samotnych i potrzebujących. Spotkanie to odbędzie 5 stycznia o godz. 15.00 w salce pod kościołem. Jeśli ktoś jest chętny do zaangażowania się
w organizację spotkania, to proszę o kontakt. Dziękuję wolontariuszom grupy charytatywnej za zaangażowanie.

Dziękuję anonimowemu ofiarodawcy za przekazaną kwotę 5 000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont salek, który wstępnie zaplanowałem na czas wakacji.

W dniach od 24 grudnia 2022 roku do 1 stycznia 2023 roku kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Dziękuję za Waszą obecność, modlitwę i składane ofiary. Życzę błogosławionego czasu przygotowania do obchodów Świąt Bożego Narodzenia.

ks. Bartek, proboszcz