Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024 roku

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024 roku

Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. dr Paweł Wróbel SDS, przełożony wspólnoty zakonnej w Krakowie, postulator procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć. Rekolekcje potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne wygłoszone będą na wszystkich mszach w niedzielę i w dni powszednie. W poniedziałek zostanie odprawiona dodatkowa msza z nauką rekolekcyjną o godz. 20.00.

 

We wtorek 12 marca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 21.00 (z wyjątkiem mszy o 18.30). W tych godzinach będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

W środę, 13 marca, o godz. 19.30 odbędzie się śpiewana Droga Krzyżowa. „Golgota Jasnogórska” to poetycka Droga Krzyżowa złożona z tekstów Ernesta Brylla z muzyką i w wykonaniu Heleny Adwent i Marcina Stycznia. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

We wtorek i środę (12 i 13 marca) składka będzie przeznczona dla ks. rekolekcjonisty jako wyraz naszego podziękowania za prowadzenie nas drogami Słowa Bożego podczas rekolekcji. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym czasie modlitwy i skupienia, przygotowującym nas do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

 

W odpowiedzi na apel przewodniczącego Episkopatu Polski, w dniach od 16 do 24 marca,
po mszy o godz. 8.00 (w niedzielę po mszy o 8.30) zostanie odmówiona nowenna w intencji Ojczyzny, przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

Za tydzień w niedzielę odbędą się rekolekcje wielkopostne dla dzieci, które poprowadzą Siostry Franciszkanki Niepokalanej. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 11.30, następnie spotkania dla dzieci w salkach – do godz. 14.00. Siostry franciszkanki będą obecne podczas każdej mszy św. Będzie możliwość zakupienia książek z rozważaniami na poszczególne miesiące i przyjęcia Cudownego Medalika.

 

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz inwestycyjno – remontowy naszej parafii w wysokości 7 622,00 zł. oraz wpłaty na konto. Saldo konta inwestycyjnego na dzień 7 marca wynosi 59 944,13 zł. Dziękujemy za Waszą hojność i zrozumienie.

 

W zakrystii można nabyć świece – paschaliki na Wigilię Paschalną i stół wielkanocny.