Ogłoszenia parafialne – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 19 marca 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 19 marca 2023 roku

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek uroczystość św. Józefa – oblubieńca NMP; w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 18.00, dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.45. W każdą niedzielę Wielkie Postu odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 18.30, do rozpoczęcia mszy o godz. 20.00.

Za tydzień w niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Jerzy Olszówka SDS, proboszcz Bazyliki NSPJ i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini. Rekolekcje potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne wygłoszone będą na wszystkich mszach w niedzielę i w dni powszednie. Pół godziny przed każdą mszą św. okazja do spowiedzi. We wtorek 28 marca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 22.00 (z wyjątkiem mszy o 18.30 i nabożeństwa Drogi krzyżowej). W tych godzinach będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. We wtorek po wieczornej mszy zapraszamy na Drogę krzyżową prowadzoną przez Tak na Serio. We wtorek i środę (28 i 29 marca) składka będzie przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty jako wyraz naszego podziękowania za prowadzenie nas drogami Słowa Bożego podczas rekolekcji. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym czasie modlitwy i skupienia, przygotowującym nas do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Za tydzień w niedzielę podczas każdej mszy św. wielkopostne pieśni wykona pochodzący z Białorusi zespół wokalny Vies Bonum. Po mszach będzie możliwość zakupu płyt i wsparcia zespołu.

Od środy popielcowej do Niedzieli Palmowej, skarbona „Chleb św. Antoniego” (przy wejściu na chór) przeznaczona jest na jałmużnę wielkopostną jako pomoc świąteczną dla naszych potrzebujących parafian.

W sobotę o godz. 18.30 zapraszamy na mszę św. w intencji powołanych do małżeństwa. Z tyłu kościoła jest pudełko z podpisem „Tak na Serio”. Zachęcamy do składania w nim indywidualnych intencji za małżeństwa, rodziny i narzeczonych.  Prośby i podziękowania zostaną włączone w intencję sobotniej mszy św. Tego dnia obchodzony jest Dzień Świętości Życia. Intencją szczególną wieczornej mszy będzie modlitwa za dziecko zagrożone zabiciem w łonie matki oraz o otwartość rodziców na dar życia. Po mszy św., w kaplicy, będzie możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje i modlitwy będą dostępne z tyłu kościoła przed mszą św. (25 marca).

Informujemy, że rzutnik z kaplicy został oddany do serwisu. Powinien zostać naprawiony i dostarczony w ciągu kilku dni, dlatego prosimy jeszcze o cierpliwość i wyrozumiałość. Planujemy również wymianę kamery przekazującej obraz do kaplicy na lepszej jakości sprzęt ułatwiający uczestnictwo w nabożeństwach.

 Dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary. Życzymy błogosławionej niedzieli.