Ogłoszenia parafialne – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA, 31 marca 2024 roku

Ogłoszenia parafialne – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA, 31 marca 2024 roku

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.30 msza w intencji powołań, w sobotę w intencji Róż różańcowych i nabożeństwo pierwszosobotnie.

Zapraszamy do udziału w Nowennie przed Świętem Miłosierdzia Bożego – codziennie o godz. 18.00 w kaplicy. We wtorek do nowenny zostanie dołączona modlitwa przez wstawiennictwo bł. Franciszka Jordana, w czwartek w intencji powołań, w piątek litania do NSPJ. W piątek po wieczornej mszy adoracja w ciszy (do godz. 21.00).

 

W Niedzielę obchodzone jest Święto Miłosierdzia. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała św. Faustyna. Z tym dniem związane są obietnice. Największą z nich jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi (bez przywiązania do najmniejszego grzechu), w duchu nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli w postawie ufności wobec Boga i czynnej miłości bliźniego.

O godz. 15.00 zostanie odprawiona Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30. Spowiedź w tym dniu będzie pół godziny przed każdą mszą oraz od godz. 15.00 do godz. 20.00.

 

 Drodzy Parafianie!

Bł. Kardynał Stefan Wyszyński na Wielkanoc 1953 roku pisał: „Jakżeż głęboko odetchnął dziś świat, gdy z grobowca ludzkości został odwalony kamień śmierci”. Parafrazując dzisiaj te słowa, mamy prawo powiedzieć, że jakże głęboko możemy dziś odetchnąć, gdy z grobowca naszej codzienności został odwalony kamień śmierci. Kamień naszych cierpień, kryzysów, słabości…

Dzisiaj Chrystus zaprasza nas do tego, by z Nim zwyciężać to, co nas przytłacza i odbiera nadzieję. Dzisiaj Bóg pokazuje nam, do czego jest zdolny z miłości do człowieka. Każdemu
z nas na nowo daje wolność, nadzieję i życie, które nigdy się nie kończy.

Wiary w to, że Miłość zwycięża i przezwycięża. Błogosławionych Świąt.