Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 9 kwietnia 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 9 kwietnia 2023 roku

Zapraszamy do udziału w Nowennie przed Świętem Miłosierdzia Bożego – codziennie o godz. 18.00 w kaplicy.

 W Niedzielę obchodzone jest Święto Miłosierdzia. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała św. Faustyna. Z tym dniem związane są obietnice. Największą z nich jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi (bez przywiązania do najmniejszego grzechu), w duchu nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli w postawie ufności wobec Boga i czynnej miłości bliźniego.

O godz. 15.00 zostanie odprawiona Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30. Spowiedź w tym dniu będzie pół godziny przed każdą mszą oraz od godz. 15.00 do godz. 20.00.

W imieniu zespołu charytatywnego składamy serdeczne podziękowanie za wsparcie ubogich z naszej parafii. Do skarbony „chleb św. Antoniego” ofiarowali Państwo 7 885,00 zł.
Ze sprzedaży palm: 2 314,00 zł. Równocześnie przepraszamy tych, którzy nie zdążyli ich zakupić. Wykonaliśmy 200 sztuk, a zapotrzebowanie było większe. W przyszłym roku zostanie wykonana większa ilość palm.

15 kwietnia, w sobotę o godz. 11.00, w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie wielkanocne z poczęstunkiem dla osób starszych i samotnych. Prosimy sąsiadów
o poinformowanie o spotkaniu osób samotnych, starszych, potrzebujących.